http://www.storyboardthat.com/sl/articles/b/win-win-pogajanje

Pogajalske Rezultati: Win-Lose, Lose-Lose in Win-Win

Z Marissa Martinez

Poglej za druge izdelke v Pogajalske Resources oddelku.Medtem ko mnogi ljudje mislijo o pogajanjih so tekmovanja, kjer ena stran zmaga, druga izgubi, v resnici, pogajanja vključujejo bolj kompleksno mešanico zmago in porazom. Rezultat skoraj vseh dveh pogajanj strank je mogoče opredeliti kot win-lose (koristi ene stranke na škodo drugega), izgubi izgubiti (obe stranki, so v slabšem položaju po pogajanjih), ali win-win (obe strani pridejo ven naprej). Če pogajanja ne uspe, je bil dosežen dogovor in stranke so prisiljeni iskati alternativne rešitve.
Začetek Moj Prosti Poslovni Trial

pogajalske Rezultati

Win-Lose

Pogosto v win-lose scenarijev, sta se obe strani poskušali zmagati, ne da bi veliko glede na izid druge stranke. Obe strani sta lahko pridejo v pogajanjih z želenega cilja in "hoje" točke. V scenariju win-lose, ena stranka spada v tem ciljnem območju (ali celo presega) in druga stranka pade pod njihovim ciljnim območjem.

Obvestilo, da win-lose rezultati se pojavijo, ko se Poražena lahko potisne pod njihovo "hoje" točke. To se lahko zgodi, ko Poražena ne vedo, kaj je njihova najboljša možnost je, da se doseže rezultat v pogajanjih, ali če se vodi pogajanja ob njihovem lastnem interesu. Številni drugi dejavniki, kot so prisile in asimetričnih informacij lahko privede tudi do win-lose rezultate.Lose-Lose

V izgubi izgubiti scenariju bodisi obe strani priznati pogajalske pozicije zunaj svojih ciljnih območij. Če se pogajalci ne dosežeta dogovora, lahko obe strani na koncu v slabših položajih kot, ko je začela pogajanja, je to pogosto vključena kot izgubi izgubiti izidom.

Če ena ali obe stranki ne more oditi iz pogajanj, vendar niso pripravljeni sklepati kompromisov, bodo tako prisiljeni ukvarjati s slabimi posledicami niso dosegli dogovor. Druga možnost je, lahko obe strani preveč hitro, da bi koncesije, kompromisa, ki je pošten, ampak škodljiva za obe strani. Prav tako, če sta obe stranki zmotno o prednostih, kar na drugi strani ponuja, lahko dosežejo dogovor so kasneje prišli do obžalujem.Win-Win

V scenariju Win-Win, obe strani na koncu, na minimum, v svojih ciljnih območjih. To bi bilo mogoče le dosegli pravično kompromisno rešitev, da obe strani koristi od, ali to lahko pomeni najti kreativne nove rešitve, ki izboljšuje položaj obeh strank.

Če se obe strani prišli na mizo s cilji, ki so med seboj združljivi, obstaja velika verjetnost, da se lahko pogajanja za posledico zmago za obe strani. Seveda, ni ničesar, kar preprečuje, da bi pogajalec od poskuša pritisniti prednost in pritisnite na drugi strani v položaj izgubi, vendar obstaja tveganje, v tem primeru, da bo na drugi strani hoje od pogajanj.

Rezultati win-win so najbolj stabilne rezultati pogajanj; ker sta obe strani zadovoljni z rezultatom, da imajo malo razlogov, da nazaj na kasnejši čas. Obe strani sta imeli spodbudo za pogajanja s seboj še enkrat, postavili temelje za obojestransko korist delovnega razmerja.A Little Teorija iger

V teoriji iger (uporaba matematičnega modeliranja konkurence in odločanja), nekatera tekmovanja ali igre, se imenujejo " ničelne vsote ". V ničelno vsoto igre, lahko en igralec koristi samo za enako škodo drugega plačnika. Primer za to je tako, omejen vir; vsako povečanje igralca zalog je treba vzeti iz drugega igralca zalog. Ker lahko vir mogoče prenesti le med igralci, bo vsaka sprememba enakopravno delitev je win-lose situacija. Ni vse igre z ničelno vsoto. V resnici pa je veliko pogajanja v resničnem svetu, celo konkurenčna tisti, rešiti na način, ki omogoča obe strani pridejo ven naprej. Te niso nič vsoto igre so tisto, kar omogoča sodelovanje, tržnega gospodarstva, in pro-socialnih dejavnosti.

Primer pogajanje - Tri različnih rezultatov

Predstavljajte Craftsy Corp se pogaja z Alexa prodati svoje obrtnih pripomočkov. Njihova izkušena ohranjevanje ekipa misli, da ima veliko izdelkov z veliko potenciala. Edina vbodne v pogodbi je število pripomočkov Craftsy Corp potrebuje od Alexa za podjetje.

Obrtnih pripomočki so delovno intenzivna, zato je bilo težko za Alexa v merilu svoj posel. Ima le 250 pripomočke na zalogi in bi verjetno bo 250 več, če je bilo treba, preden zmanjkuje sredstev. Craftsy Corp mora začeti z vsaj 1000 pripomočkov za kritje fiksnih stroškov prinaša Alexa na krovu.

Poglejmo možne rezultate tega scenarija.

Začetek Moj Prosti Poslovni Trial

Ti si na vrsti

Niso vsi pogajanja lahko konča v zadovoljstvo obeh strank, ampak rešitev win-win, je veliko bolj verjetno, z nekaj načrtovanja pred začetkom pogajanj. Za vaš naslednji pogajanji, poskusite z uporabo Storyboard That predstavljati scenarije in izbrati tisto, ki vodi do rezultata win-win. Snemalne knjige so odlično orodje za postavitev interese in napovedane vedenje obeh strani. To raziskovanje lahko razkrije, ali so pogajanja z ničelno vsoto igre, kaj bi uspešen rezultat izgledal, in kje bi bilo najbolje, da odideš.

Nadaljnje branje

Če želite izvedeti več o pogajanjih, in kako lahko izboljšajo svoje pogajalske rezultate, poglej našega članka o Getting Da Da in načelnih pogajanj.
Začetek Moj Prosti Poslovni Trial

Pomoč Share Storyboard That!

Iščete Več?

Oglejte si ostalo od naših poslovnih členov in vire!

Vse poslovne Viri | Razvoj izdelka | pogajanja | Poslovni okviri | Film in video viri

Začetek Moj Brezplačni Preskus
Začetek Moj Brezplačni Preskus
http://www.storyboardthat.com/sl/articles/b/win-win-pogajanje
© 2018 - Clever Prototypes, LLC - Vse pravice pridržane.
Raziščite Naše Članke in Primeri

Preizkusite Naše Druge Spletne Strani!

Photos for Class - Iskanje šole-Safe, Creative Commons fotografijah! (To je tudi CITES za vas!)
Quick Rubric - enostavno in Delež privlačne Rubrike!
Raje drug jezik?

•   (English) Win-Win Negotiation   •   (Español) Negociación Ganar-Ganar   •   (Français) Négociation Gagnant-gagnant   •   (Deutsch) Win-Win Verhandlung   •   (Italiana) Win-Win Negoziazione   •   (Nederlands) Win-Win Onderhandelen   •   (Português) Win-Win Negociação   •   (עברית) משא ומתן Win-win   •   (العَرَبِيَّة) الفوز للتفاوض   •   (हिन्दी) जीत निगोसिएशन   •   (ру́сский язы́к) Win-Win Переговоры   •   (Dansk) Win-win Negotiation   •   (Svenska) Win-win Förhandling   •   (Suomi) Win-win Negotiation   •   (Norsk) Vinn-vinn-forhandling   •   (Türkçe) Win-Win Müzakeresi   •   (Polski) Negocjacje Win-Win   •   (Româna) Win-Win Negocierea   •   (Ceština) Win-Win Vyjednávání   •   (Slovenský) Vyjednávanie Win-Win   •   (Magyar) Win-Win Tárgyalás   •   (Hrvatski) Win-Win Pregovaranje   •   (български) Управление на Win-Win   •   (Lietuvos) Win-win Derybos   •   (Slovenščina) Win-Win Pogajanja   •   (Latvijas) Win-Win Sarunas   •   (eesti) Win-Win Läbirääkimised