Jacksonian Democracy - Jackson i Polityka Indyjska

Jacksonian Democracy - Jackson i Polityka Indyjska
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Jackson Plany na rzecz Demokracji - Andrew Jackson miał silną pozycję wobec rdzennych Amerykanów i ich roszczenia do ziemi zarówno na Południu, jak i na Zachodzie. Jako generał wojskowy wielokrotnie walczył przeciwko różnym plemionom zarówno w wojnie z 1812 r., Jak i w różnych wojnach przeciwko tubylcom, w tym pierwszej wojnie seminolejskiej. Jako prezydenci zajął się indyjską ustawą o usunięciu z 1830 r., Co doprowadziło do wysiedlenia i śmierci tysięcy plemion macierzystych. Naprawdę, stanowisko Jacksona wobec tubylców jest zarówno kontrowersyjne postrzegane jako negatywne w jego działaniach jako prezydenta.

Storyboard Text

  • PIERWSZA WOJNA SEMINOWA
  • DRUGA WOJNA SEMINERSKA
  • Jako lider milicji, Jackson po raz pierwszy wystąpił przeciwko Indianom przez swoje podboje w pierwszej wojnie seminolejskiej z 1817 r. W imieniu prezydenta Jamesa Jacksona Jackson wkroczył na Florydę i przymusowo podbił krajową populację Seminole. W 1821 r. Służył jako generał wojskowy na Florydzie.
  • SZLAK ŁEZ
  • JACKSON I INDYJSKA POLITYKA
  • W 1835 roku jako prezydent Jackson prowadził dalsze działania wojenne przeciwko Indianom na południu Stanów Zjednoczonych. W ramach szeregu wojen prowadzonych między osadnikami a tubylcami Jackson wywarł silną pozycję wobec tubylców, wierząc, że amerykańscy osadnicy mają słuszne roszczenia wobec tego kraju.
  • INDYJSKI AKT PRZENIESIENIA Z 1830 R
  • Oklahoma
  • Poprzez politykę Jacksona i prawa dotyczące ziem plemiennych i amerykańskich osadników, indyjskie usuwanie wyeliminowało wiele konfliktów między osadnikami a tubylcami. Wynik jest znany jako Szlak Łez, w którym tysiące członków plemienia Cherokee zostały wymuszone marszowaniem z Florydy i Gruzji do rezerwatów w Oklahomie. W wyniku tego wielu zginęło.
  • Ustawodawstwo, które Jackson popchnął przez Kongres, pozwolił mu wynegocjować traktaty i rozwiązywać spory o ziemię między plemionami i osadnikami. Ostatecznie doprowadziło to do wielu nieuczciwych traktatów i porozumień, które działały przeciwko tubylcom i ich roszczeniom wobec terenów, które spotykały się z amerykańskimi osadnikami.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art