Unknown Story

  Copy


More Options: Make a Folding Card




Storyboard Description

This storyboard does not have a description.

Storyboard Text

  • These newspaper cost 99c each, I only have 7 dollars. I want three newspaper and a water. The water cost 1.50
  • I currently 14$ and I want to get some candy for my grandkids.
  • The lolipops are 2$ each, and a scoop of candy corn is 3$, they aslo want caramel popcorn i want four scoops which is 7$. Will I have a enough for this candy?
  • This pool is 11 inches deep. I am 7ft tall is there a certainty I will drown?
  • I have 2 hours to get all of these carts to the front, will I have enough time to deliver them all if delivering two takes 47 minutes
  • I have 5$ for the vending machine, I want a granola bar, chips, and a water for lunch the granola bar in 1.50$ the chips are 1.75$ and the water is 2$ will I have enough?
  • I paid 15$ to get in here and 478$ for my dress and my makeup and hair cost 92$ the hoes cost 42$ how much did I spend on prom?
Just Created with Storyboard That
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos! (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great Looking Rubrics!