Holokost Tarihçesi - Soykırım Kurbanları: Primo Levy

Holokost Tarihçesi - Soykırım Kurbanları: Primo Levy
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Holokost Tarihçesi - Soykırım Kurbanları: Primo Levy - Toplama kamplarında yaşama

Storyboard Text

  • Levi, Primo. Auschwitz'de hayatta kalma. Sl: Collier Macmillan, 1986. Baskı.
  • "13 Aralık 1943'te Faşist Milis tarafından yakalandım. Yirmi dört yaşındaydım, az bilgelik, tecrübe ve karar vermiş eğilim - ırk kanunları tarafından önümüzdeki dört yıl boyunca beni zorla ayıran hayatın özendirdiği - - kendi gerçek dünyamda yaşamak, uygar Kartezyen fantomların yaşadığı bir dünya, samimi erkek ve kan dişiliği olmayan kadın dostluklarıyla, ılımlı ve soyut isyan duygusunu geliştirdim. "
  • "Benim geliş anında, yani Ocak 1944'ün sonunda, kampta yaklaşık yüz elli İtalyan Yahudi vardı, ancak birkaç hafta içinde sayıları altı yüzü aştı. Faşistler ya da Naziler tarafından faşistler ya da Naziler tarafından yakalanan tüm ailelerin bazıları gizli suçlamaları takip ederek ya da gizli suçlamaları izleyerek kendiliğinden yükselmiş, sersemleten hayat tarafından umutsuzluğa düşürülmüş ya da hayatta kalma imkânından yoksun olduklarından ya da yakalanan bir ilişkiden ayrılmamak için , Hatta saçma sapan bir biçimde "yasaya uygun olmayı" gerektirdiğini ve yüzlerce Yugoslav askeri mağdurunun ve siyasi olarak şüpheli birkaç yabancı olduğunu söyledi.
  • "On dakikadan kısa sürede tüm uygun erkek grupları bir araya toplardık ... Başkalarına, kadınlara, çocuklara, yaşlı insanlara olanlara ne oldu ne de ne de sonradan kurabilirdik: gece onları yuttu. , Tamamen ve basitçe ... konvoyumuzun bildiğimiz kadarıyla doksan altı erkekten daha fazla ve yirmi dokuz kadın Monowitz-Buna ve Birkenau ile kendi kamplarına girdi ve diğerlerinin hepsi de beş yüzü aştı. , Iki gün sonra bir kişi yaşamıyordu ... ve daha sonra basit usul çoğunlukla, her iki kapının da yeni gelenlere uyarı veya talimat yapılmaksızın açılmasıyla kabul edildi. Şans eseri olanların bir tarafında tırmananlar Konvoy kampta, diğeri ise gaz odasına girdi. "
  • "Şafak bize ihanet eden biri gibi geldi; Sanki yeni güneş yıkımımıza yardım etmek için düşmanlarımızın bir müttefiki gibi görünüyordu. "
  • "Bu yerde dahi hayatta kalabilir ve bu nedenle hayatta kalmak, hikayeyi anlatmak, tanık olmak istemek gerekir; Ve hayatta kalmak için kendimizi en azından iskeleti, iskele, medeniyet biçimini kurtarmaya zorlamak zorundayız. Biz köleleriz, her haktan yoksun bırakılıyoruz, her hakarete maruz kaldık, ölüme mahkûm ediyoruz, ama yine de bir güce sahibiz ve onu son güvencemizle savunmak zorundayız - rızamızı reddetme gücü. "
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art