Procurar

Money Worksheet Completed Example

Copie este storyboard
Money Worksheet Completed Example

Texto do Storyboard

  • 3. The jacket costs $15. Do you have enough money to buy it?
  • 1. The water bottle costs $0.79. Do you have enough money to buy it?
  • Name Date 
  • Answer:
  • Answer:
  • Can I Buy This?
  • Directions: Look at the items and the amount of money you have. Write down whether or not you have enough money to make the purchase.
  • Answer:
  • 2. The apple costs $1.29. Do you have enough money to buy it?
  • 4. The backpack costs $34.89. Do you have enough money to buy it?
  • Answer:
Mais de 30 milhões de storyboards criados
Sem Downloads, sem Cartão de Crédito e sem Necessidade de Login Para Experimentar!
Storyboard That Family