Vprašanja o učenju na daljavo? Klikni tukaj

https://www.storyboardthat.com/sl/blog/e/tpcastt-ton-besede

Analiza literature in poezije včasih težko za študente, da bi razumela. S pomočjo kratic, pa ključne teme in ideje lahko lažje odkrili in razume! Dve kratice za začetek je opremljena s svojimi ELA študenti so TWIST in TP-CASTT. Oba sta poudarila pomembne pojme iz dela, in bo pomagalo povečati splošno literarno razumevanje!


TWIST


Literarna Analiza TWIST

( TWIST Lesson PlanBuy PosterBuy PDF )

TWIST je ključna metoda pri analizi literarnih besedil. Kot je prikazano na zgornji sliki, TWIST pomeni Tone, Beseda izbira, posnetki, Style in tema. Vse te teme so pomembne za študente za razumevanje med branjem in uporabo storyboard vizualizirati TWIST lahko zagotovo povečalo njihovo razumevanje.

Spodaj je primer analize TWIST za "The materino znamenje", ki ga Nathaniel Hawthorne. Če želite izvedeti več o načinu TWIST in primeri tonskimi besed, našli našo brezplačno članek tukaj!


Ustvari Storyboard*TP-CASTT


Analiza TP-CASTT
( Načrt lekcije TPCASTTNakup plakatovNakup PDF )

Še ena kratica, da začnete uporabljati pri ELA enot je TP-CASTT. Ta kratica se tradicionalno uporablja s poezijo, vendar se lahko uporablja za druge vrste literature, tudi kratkih zgodb in poglavij v romanov.

TP-CASTT pomaga študentom pogled na delo literature nasploh pa tudi potapljanje v določenih podrobnostih. Z analizo naslov dvakrat in tudi korak parafraziram, mora študent ponovno idejo temo in praksa, povzema pa tudi!

Vzemi en korak naprej, ki ga prosi svoje učence, da ustvarite storyboard za njihovo analizo TP-CASTT! Storyboarding pomaga študentom vizualizirati vsako temo v kratici in povečuje splošno razumevanje zgodbe.

Tukaj je odličen primer uporabe TP-CASTT kratico, naj preuči "sonet 73", ki ga William Shakespeare. Ustvari enega danes z našo članek TP-CASTT Poezija analizo!


Ustvari Storyboard*Slika Pripisov
  • clock face snip • sammydavisdog • Licenca Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)


Izobraževanje Cene

Ta struktura cen je na voljo samo akademskim ustanovam. Storyboard That sprejema naročila.

*(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)
Poiščite to in druge velike vire učiteljev v našem šolstvu Blog!
Oglejte si vse Učiteljske Vire
https://www.storyboardthat.com/sl/blog/e/tpcastt-ton-besede
© 2020 - Clever Prototypes, LLC - Vse pravice pridržane.
Ustvarjenih je bilo več kot 14 milijonov oglasnih plošč
Storyboard That Family