a weird world 2

a weird world 2
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

This storyboard does not have a description.

Storyboard Text

 • Nje vajze e re ne qytet
 • Me ne fund arrita.Hmmm po ku jam dhe ku te shkoj??
 • Pergatitja per jeten e re
 • Me ne fund ne shtepi.Eshte bukur ketu,me pelqen.Brrrrrr e urrej diten e neserme qe tani.Te jesh vajza e re ne shkolle
 • Hmmm.Nje vajze re.Ve bast qe eshte e huaj.Do te shkoj t`i flas.qenka dhe e bukur.
 • Tashme ne shkolle
 • Pse po me shohin te gjithe mua?Ah sa do doja te behesha gri dhe te zhdukesha!
 • Ajo qenka e turpshme dhe e bukur.Mendoj se do te behei shoke te mire.
 • Ehhh!Nje vajze e re.Do ta shohim sa do te zgjase,por pse po e shikojne te gjithe ate?Ajo eshte edhe e shemtuar.
 • Per Belen ky ishte nje fillim i ri,jete e re dhe pervoja te reja.
 • Nje vend i cuditshem!
 • Sigurisht,zonjusha Suan.Mire se erdhet! Zini nje vend dhe uluni.
 • Pershendetje profesor.Besoj se mund te futem?
 • Pershendetje,Une jam Anxhela,ti je Bela? Gezohem.Do qe te te tregoj shkollen?
 • Pasi Bela shikoi mire qytetin,shtepine ajo filloi te mendonte per diten e neserme.Po mendonte se si do ta shtynte ate dite me sikletosje.Here-here mendonte te mos shkonte fare,por duhej te shkonte.
 • Shoqeri e re,por disi "ndryshe"
 • Po,me quajne Bela.Gezohem edhe une qe te takoj.Po do te doja shume.
 • Bela ishte e tmerruar.Cdo moment e me teper ajo uronte te zhdukej.Sikleti po e mbyste.Mendoi qe pa folur me njeri te futej direkt e ne klase pa u vene re.Ndoshta keshtu do te ishte me pak e sikletshme.
 • Dicka qe s`e priste kurre
 • Bela hodhi syte perreth dhe pa se ku mund te ulej.I vetmi vend ku mund te ulej ishte ne fund te klases.U ul.Cuditerisht ndjente siklet,hodhi syte anash saj dhe pa qe djali i cuditshem ia kishte ngulur syte dhe kishte vene doren te goja sikur prej saj te vinte arome e keqe.Nuk po kuptonte me asgje.
 • Nderkohe qe Bela po zinte shoqerine e re,po ambjentohej dhe po zinte shoqeri te re,po fillonte te kuptonte se jo cdo gje ishte keq ketu,por dicka po ndjente dicka qe nuk e kishte provuar me pare po nuk mund ta gjente cfare.Nderkohe qe po fliste po mendonte per gjera qe po i ndryshonin jeten por ajo spo gjente arsyen pse.
 • Eduardi i shpetoi jeten Beles pa marre parasysh asgje.Tashme edhe per te dicka kishte ndryshuar qekur Bela kishte ardhur.Mos valle ai papritur e donte ate?
 • Bela a je mire?qetesohu cdo gje mire.Duhet te shkojme ne spital,ke perplasur koken.
More Storyboards By bella_swan
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class   •   Quick Rubric   •   abcBABYart   •   Storyboard That's TPT Store