Storyboard 1

Storyboard 1
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

This storyboard does not have a description.

Storyboard Text

 • Зачленет сум во библиотеката
 • Ве молиме селектирајте го соодветниот избор за вас, а потоа кликнете го копчето „Понатаму“
 • Понатаму
 • Добредојдовте во нашата библиотека
 • Не сум зачленет во библиотеката
 • Вашето Име
 • Ве молиме внесете го вашето име и вашиот членски број
 • Понатаму
 • Вашиот членски број
 • Сакам да изнајмам книга/и
 • Дали сакате да изнајмите или да вратите книга/и?
 • Понатаму
 • Сакам да вратам книга/и
 • Изберете го жанрот на книгата што сакате да ја изнајмите
 • Жанр
 • Понатаму
 • Име на авторот
 • Внесете го името на авторот, и насловот на книгата која ја барате
 • Понатаму
 • Наслов на книгата
 • Сакам да изнајмам уште книги
 • Книгата што ја барате се наоѓа на полицата број 12 на место број 57
 • Дали сакате да изнајмите уште книги?
 • Понатаму
 • Сакам да се одјавам од системот
More Storyboards By dzonidzakac
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art