Unknown Story

Unknown Story
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

This storyboard does not have a description.

Storyboard Text

  • Matka Achillesa chiała zapewnić mu nieśmiertelność więć zanurzyła go w wodach Styksu, dzięki czemu ciało Achillesa stało się odporne na wszelkie ciosy. Zranić można go było jedynie w piętę, za którą matka trzymała go podczas kąpieli.
  • Gdy Achillesowi przepowiedziano zycie krótkie ale pełne sławy bez watpienia wybrał szalone zycie. Tetyda wiedziała, że sława Achillesa związana jest z wojną trojańską, toteż, gdy wojna wybuchła, ukryła syna wśród córek Likomedesa. Przebrano go za jedna z córek.
  • Odysełusz odnalazł półboga, i rozłożył przed córkami Likomedesa oraz przebranego za kobietę Odysełusza broń oraz błyskotki. Zrodził swał męskość chwytając za miecz.
  • Ruszył pod Troję, zdobył tam imię najdzielniejszego i niepokonanego wojownika. Piękna zbroję oraz pręź otrzymał od Hefajtosa a konie od Posejdona. W dziesiątym roku oblężenia Troi Achilles, obraził się za odebranie zycia Patroksa i  wycofał się z wojny Trojańskiej. Bez jego udziału niemieli szans. Żadne perswazje Greków i ponoszone przez nich klęski nie poruszyły Achillesa.
  • Dopiero zrozpaczony śmiercią przyjaciela, Patroklosa, powrócił do walki. Zabił Hektora a jego ciało, przywiązał do rydwanu, wlókł z pola walki do obozu Greków. Wydał je jednak za okupem na prośby Priama.
  • Wkrótce potem Achilles zginął ugodzony w piętę strzałą Parysa i został pochowany obok Patroklosa nad brzegami Skamandra.
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art