Świteźianka
Updated: 3/10/2020
Świteźianka
This storyboard was created with StoryboardThat.com

Storyboard Text

  • Stój, stój- odpowie - hardy młokosie, Pomnę, co ojciec rzekł stary: Słowicze wdzięki w mężczyzny głosie, A w sercu lisiezamiary. Może bym prośby przyjęła twoje; Ale czy będziesz mnie stały?
  • Jakmokry jaskier wschodzi na bagnie, Jak ognik nocny przepada. Skądprzyszła? - darmo śledzić kto pragnie, Gdzieuszła? - nikt jej nie zbada. Młodyjest strzelcem w tutejszym borze, Kto jest dziewczyna? - ja nie wiem. Każdą nocprawie, o jednej porze, Pod tym się widzą modrzewiem. Pewniekochankiem jest tej dziewczyny, Pewnie to jego kochanka. Onamu z kosza daje maliny, A on jej kwiatki do wianka; Brzegamisinej Świtezi wody. Idą przy świetle księżyca. Jakiż tochłopiec piękny i młody? Jaka to obok dziewica?
  • Powiedzmi, piękna, luba dziewczyno, Na co nam te tajemnice, Zawsze mam czekać twojego przyjścia Na dzikich brzegachjeziora? Zostań się lepiej z tym, kto cię kocha, Zostań się, o luba! ze mną.
  • Chłopiec przyklęknął, chwycił w dłoń piasku, Piekielne wzywał potęgi, Klął się przy świętym księżyca blasku, Lecz czy dochowa przysięgi?
  • To mówiąc dziewka więcej nie czeka, Wieniec włożyła na skronie I pożegnawszy strzelca z daleka,Na zwykłe uchodzi błonie.
Over 14 Million Storyboards Created
Storyboard That Family