Bullizmi

Bullizmi
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

This storyboard does not have a description.

Storyboard Text

  • Mami ,e di qe me ke thene te jem krenare per ate qe jam ,por ne shkolle ka disa persona qe me ofendojne dhe me thone qe dukem e shemtuar per shkak te ngjyses se lekures.
  • Mos u merzit Ana.Nese ato te bullizojne atehere ti duhet tu tregosh se vlen me te vertete.
  • Paske mesuar te qeshesh alien i merzitshem!!Mos mendo se buzeqeshja do ta ndryshoje ngjyren tene te lekures
  • Nuk duhet te rri me ne kete gjendje.Ato duhet ta kuptojne qe une jam njesoj si cdo njeri tjeter.Do te flas me psikologen
  • Pershendetje.Kerkova t'iu takoja sepse ndjeva nevojen t'ju tregoj historine time.Ka kohe qe ne shkolle me bullizojne!
  • Mos u shqeteso e dashur!Do ta zgjidhim bashke kete problem!
  • Vajza ju duhet te kuptoni se te gjithe jemi te barabarte.Ana eshte lenduar shume nga sjelljet e juaja!!
  • Vajzat  te penduara per veprimin qe kryen , i kerkuan falje Annes.Ato e kuptuan qe bullizmi nuk eshte dicka e mire dhe ne fund u bene shoqe te mira me Anen. Nese dikush te bulluzon mos rri i heshtur por lufto per te drejtat dhe  vlerat e tua !
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class   •   Quick Rubric   •   abcBABYart   •   Storyboard That's TPT Store