HAYVAN ÇİFTLİĞİ

HAYVAN ÇİFTLİĞİ
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Hayvan çiftliği kitabının storyboard'ı

Storyboard Text

  • Çiflikte herkesin sözünü dinlediği bir hayvan olan Koca Reis kafasındaki planı ve düşünceyi Beylik Çiftliği'ndeki diğer hayvanlarla paylaşmak için öğle vaktinde herkese akşam toplanacaklarını söylemişti. Akşam olunca Beylik Çiftliği'nin sahibi Jones uyudu ve Koca Reis ve diğer hayvanlar büyük samanlıkta toplandı. Koca Reis diğer hayvanlara yaşadıkları hayatın berbatlığını anlattı ve onları ayaklanmaya çağırdı.Hayvanlar da bu fikire sıcak baktılar ve Beylik Çiftlik'te ayaklanma başladı.
  • SNOWBALL
  • NAPOLEON
  • Hayvanlar yaklaşık üç ay sonra ,Koca Reis'in ölümünün de üstüne çiftlikten Jones'u , karısını ve yardımcılarını kovmak için plan yapmaya başladılar. Ancak Bay Jones'un inekleri beslemeyi unutması ve ineklerin karınlarını doyurmak üzere ambara giriş yapmalarından sonra adamlarını toplayıp hayvanları kırbaçlamaya başlaması bardağı taşıran son damla olmuştu. Hayvanlar topluca zorbaların üstüne atladılar ve onlara dört bir yandan tos vurup çifte atmaya başladılar. Adamlar şaşkın bir şekilde canlarını kurtarmak için tabanları anayola doğru yağladılar. Bunları gören Bayan Jone da arka yoldan sıvıştı. Ve böylece Beylik Çiftliği ya da hayvanların koyduğu yeni adıyla Hayvan Çiftliği hayvanlara kaldı.
  • Hayvanlar çiftlikten insanları çıkardıkları için artık eski düzenleri bozulmuştu ve şimdi yeni bir düzen oluşturmaları gerekiyordu. Bunun içinse hayvanlara liderlik edecek iki isim çıktı: Domuz Snowball ve Domuz Napoleon. Bu iki isim hayvanlara liderlik edecekti ve onlara da domuzlardan oluşan bir kurul yardım edecekti. Napoleon ve Snowball öncelikle hayvanların ve çiftliğin düzeni adına yedi emir çıkarttı ve oylamaya sunduktan sonra bu emirleri çiftliğin duvarına yazdılar. Bu emirler hayvanların eşit olduğuna ve hayvanların insanlar gibi davranmamalarına değiniyordu. Artık hayvanlar kendilerini çok daha eşit ve güvende hissediyorlardı.
  • Gün geçtikçe Napoleon ve Snowball arasındaki çatışma artıyordu. Bardağı taşıran son damla ise Snowball'un çiftlikteki ihtiyaçları karşılamak için yel değirmeni inşa edilmesini söylemesi oldu. Bunun üzerine, zaten Snowball'dan kurtulmaya çalışan Napoleon , köpekleri Snowball'un üstüne saldı ve tek lider konumuna geldi. Yanına da yardımcı olarak başka bir domuz olan ve aynı zamanda ağzı çok kuvvetli olan Squaler'ı aldı ve hayvanlara Snowball'un gittiğini söyledi.
  • Hayvanlar bir senelik uğraşları sonucunda zar zor yel değirmenini tamamlamışlardı ancak yapılan bir saldırı sonucu yel değirmeni yıkıldı ve ikna gücü yüksek olan Squaler bunu Snowball'un yaptığını söyledi. Hayvanlar önce bunu kabul etmeselerde sonradan Squaler'a inandılar ve yel değirmeninin inşasına yeniden başladılar. Gün geçtikçe çiftlikteki hayvanlar git gide köle konumuna geliyorlardı. Tüm hayvanlar eşittir denmesine rağmen domuzlar herkesten daha güzel şeyler yiyip daha konforlu yaşıyorlardı. Onlara itiraz eden olursa da hain Snowball'un adamı ilan edilip infaz ediliyordu. Çiftlikteki hayvanları rahatsız eden bir başka olay ise Napoleon'un yan çiftliklerin sahipleriyle görüşmesiydi.
  • Artık hayvanlar iyice köle durumuna düşmüştü , domuzlar ise insanlar gibi yaşamaya başlamıştı. Yataklarda yatıyor, insanların elbiselerini giyiyor ve hatta bazı hayvanların gözlemlediğine göre iki ayak üstünde duruyorlardı. Bu korkunç bir şeydi ama yapacak bir şey yoktu. Ama domuzların yaptıkları bunlarla da sınırlı değildi. Yedi emiri çiğniyorlardı ve hayvanlar bunu söyleyince de Squaler hayvanlara Yedi emiri yanlış hatırladıklarını söyleyip önceden değiştirdiği yedi emiri hayvanlara gösteriyordu. Hayvanlar da inanıyorlardı. Bir akşam hayvanlar şok olacakları bir şey görmüşlerdi. Bu şey insanlarla domuzların birlikte yemek yemesiydi ve domuzlarda aynı insanlar gibiydi.
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class   •   Quick Rubric   •   abcBABYart   •   Storyboard That's TPT Store