Hjemmeside
Ressurser
Priser
Lag en Storyboard
Søke
Money Worksheet Completed Example
Lag et Storyboard
Kopier dette storyboardet
SPILLE AV LYSBILDEFREMVISNING
LES FOR MEG
Lag din egen!
Kopiere
Storyboard Tekst
3. The jacket costs $15. Do you have enough money to buy it?
1. The water bottle costs $0.79. Do you have enough money to buy it?
Name Date
Answer:
Answer:
Can I Buy This?
Directions: Look at the items and the amount of money you have. Write down whether or not you have enough money to make the purchase.
Answer:
2. The apple costs $1.29. Do you have enough money to buy it?
4. The backpack costs $34.89. Do you have enough money to buy it?
Answer:
Over
30 millioner
storyboards laget
Ingen Nedlastinger, Ingen Kredittkort og Ingen Pålogging Nødvendig for å Prøve!