Ühe Riigi Ajalugu

See Storyboard That tegevus on osa õpetaja juhend Maailma Geograafiaprojektid




Kopeeri Tegevus*


Tunnikava Ülevaade

Õpilased saavad näidata oma teadmisi konkreetse linna, osariigi või riigi kohta, luues ajaskaala paiga ajaloo olulistest verstapostidest ja sündmustest. Õpilased saavad kooli ressursse kasutades uurida asukohta ja jälgida oma leide ajaskaala graafilises korraldajas. Seejärel saavad nad luua oma digitaalse ajaskaala, sealhulgas suuremate sündmuste illustratsioonid ja kirjeldused. Need peaksid sisaldama maastikke, linnu või linnavaateid, mis meenutavad nende riiki, sümboleid, lippe ja muid riigiga seotud kujundusi ja esemeid. Õpetajad saavad valida, kui palju üritusi õpilased peaksid hõlmama. Et muuta see klassiprojektiks, määrake õpilastele uurimistööks erinevad ajaperioodid. Seejärel saavad õpilased need ühenduse loomiseks välja printida!

Ajaskaala paigutuse alternatiiviks paluge õpilastel koostada ajaskaala plakat, mis lisatakse esitlusse või galeriikäigule. Saate sellele ülesandele lisada rohkem kui ühe malli, et anda õpilastele palju valikuid ja kohandada juhiseid vastavalt.


Kopeeri Tegevus*


Mall ja Klassi Juhised

(Need juhised on täielikult kohandatavad. Pärast "Kopeeri tegevus" klõpsamist värskendage juhiseid ülesande vahekaardil Redigeerimine.)


Tähtaeg:

Eesmärk: looge ajaskaala, mis tõstab esile teile määratud linna, osariigi või riigi olulised verstapostid ja sündmused.

Õpilaste juhised:

  1. Klõpsake "Alusta määramist"
  2. Olulise teabe kirjutamiseks uurige teile määratud asukohta graafilise korraldaja abil.
  3. Valige selle asukoha ajaloost 5–10 peamist verstaposti. Kirjutage nende kuupäevad ajaskaala paigutusele.
  4. Lisage iga sündmuse pealkiri ja igale viipale vastamiseks 1–3 lauset üksikasjalikku kirjeldust.
  5. Lisage iga sündmuse jaoks illustratsioon, kasutades sobivaid tegelasi, objekte ja stseene.
  6. Kui olete lõpetanud, salvestage ja väljuge.



Kopeeri Tegevus*



Kuidas rääkida ühe riigi ajaloost

1

Korralda koostööprojekt klassi ajaskaala koostamiseks

Jagage iga õpilase või väikese rühma jaoks konkreetset ajaperioodi või olulist sündmust, mida nad uurivad ja esitlevad. Seda lähenemist julgustab meeskonnatööd ning tagab tervikliku ülevaate riigi ajaloost.

2

Juhenda õpilasi usaldusväärsete uurimisallikate valimisel

Soovita vanusele sobivaid raamatuid, veebisaite ja andmebaase, et koguda täpseid andmeid. Aita õpilastel allikaid hinnata, et arendada kriitilisi uurimisoskusi ning tagada usaldusväärne sisu.

3

Näita, kuidas ajaloolisi sündmusi kokku võtta ajajoontel

Demonstratsiooni käigus näita, kuidas keerukaid sündmusi kokku võtta lühikeste, selgete kokkuvõtetena, mis sobivad ajajoonele. See toetab õpilasi lühikeste ja informatiivsete kirjelduste kirjutamisel iga sündmuse kohta.

4

Sissejuhatus õpilaste tagasiside sessioonidesse

Lihtsustage struktuurseid võimalusi õpilastele vaadata üle ja anda tagasisidet teiste õpilaste ajajoone kirjetele. Võrdleja tagasiside julgustab mõtisklemist ning aitab parandada töö kvaliteeti.

5

Näita ja tähista valminud ajajoone

Loo galeriiring või digitaalselt näitus, mis rõhutab õpilaste ajajoone. Valminud projektide jagamine suurendab uhkust ning soodustab sügavamat huvi ajaloos.

Korduma kippuvad küsimused riigi ajaloo kohta

Mis on ajaskaala projekt riigi ajaloo õpetamiseks?

Ajaskaala projekt hõlmab õpilaste uurimusi ja põhiteemade ning sündmuste organiseerimist riigi ajaloo põhjal visuaalsesse järjestusse. See aitab õpilastel mõista ajaloolist arengut ja olulisi sündmusi, asetades need kronoloogilisse järjekorda ning sageli täiustades illustratsioonide ja kirjeldustega.

Kuidas saan aidata õpilastel luua digitaalse ajaskaala linna, osariigi või riigi kohta?

Juhendage õpilasi uurima olulisi sündmusi kooli ressursside kasutamisega, salvestama nende leidud jaoturisse ning seejärel kasutama digitaalseid tööriistu ajaskaala koostamiseks. Julgustage neid lisama illustratsioone, sümboleid, lippe ning lühikirjeldusi iga sündmuse kohta, et ajaskaala oleks kaasahaarav ja informatiivne.

Millised on loomingulised viisid õpilaste ajaskaala klassis näitamiseks?

Loomingulised kuvamisvõimalused hõlmavad õpilaste ajaskaala trükkimist ja nende ühendamist klassi ajaloo järjekorda, ajaskaala plakateid esitlusteks või galeriiringideks või mitme malliga erinevate visuaalse lugemise lähenemisviiside kasutamist.

Mida peaksid õpilased ajaskaala ülesandesse lisama?

Õpilased peaksid lisama 5–10 peamist sündmust koos kuupäevade, sündmuste pealkirjade, 1–3 lause pikkuste kirjelduste ja originaalillustratsioonidega, mis kajastavad maastikke, sümboleid või lippe, mis on seotud riigiga. Selge korraldus ja visuaalsed elemendid aitavad süvendada arusaamist.

Kuidas õpetajad saavad kohandada ajaskaala projekti erinevatele klassiastmetele või rühma suurustele?

Õpetajad saavad kohandada keerukust muutes nõutavate sündmuste arvu, pakkudes mitmeid ajaskaala malle või määrates uurimistöö ajaperioodi järgi rühmades. See muudab projekti paindlikuks erinevatele klassiastmetele ning sobib nii individuaalseks kui ka rühmatööks.

Rohkem Storyboard That Tegevust

Maailma Geograafiaprojektid



Kopeeri Tegevus*