Unknown Story

Unknown Story
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

This storyboard does not have a description.

Storyboard Text

  •  KAHRAMAN Günlerden cumartesiydi.Can haftasonu  anneannesine gitmek için büyük bir sevinçle hazırlanmaya başladı.Çünkü anneannesinin anlattığı hikayeler Can için çok değerliydi.Anneanne haberleri izlerken,Can ise bir köşe de ödevlerini yapıyordu.Haberlerde 'Deprem çantası hayat kurtarır' başlığıyla bilgilendirilmeler yapılıyordu.
  • -Güzel torunum,bak haberlerde ne diyor.Gel bakalım yanıma sana yıllar önce nasıl kahraman olduğumu anlatayım. Can büyük bir merakla anneannesinin gözlerinin içine bakıyordu. -Yıllar önce bir kitap okudum.Kitapta büyük bir deprem yaşayan bir köydeki ailenin hayatını anlatıyordu.Çok üzülmüştüm.Bende bu olayı yaşamamak için depremi araştırmaya başladım.
  • Deprem bir doğal afetti ve aniden gerçekleşebilirdi.O yüzden önlem almamız gerekirdi.İlk olarak aileme bildiklerimi anlattım.Sonra evde bazı değişiklikler yapmaya başladık.Evdeki eşyaları sabitledik,deprem çantası hazırladık.Su,yiyecek,pil,radyo,el feneri,ilk yardım malzemeleri,düdük,giyecek gibi malzemeler koyduk.Sonra evde deprem tatbikatı yaptık.Bu bilgileri çevremdeki insanlara anlattım.Yakın bir tarihte deprem oldu ve az zararla atlattık.Mahalle de kahraman ilan edilmiştim.Çünkü doğru kullanılmış bilgi hayat kurtarır evladım.Can eve geldiğinde anneannesinin dediklerini düşündü .Araştırmalar yaptı.Öğrendiklerini ailesine,arkadaşlarına anlattı.Bilinçlendirmeye çalıştı.Çünkü anneannesinin söylediği bir söz aklından çıkmıyordu. 'Bilgiler öğrenilip kullanıldıkça değerlenir.'
More Storyboards By hasrett5
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class   •   Quick Rubric   •   abcBABYart   •   Storyboard That's TPT Store