Search
  • Search
  • My Storyboards

kitap 1

Create a Storyboard
Copy this Storyboard
kitap 1
Storyboard That

Create your own Storyboard

Try it for Free!

Create your own Storyboard

Try it for Free!

Storyboard Text

  • Tavşan ve Sincap’ın ikinci durağı, bir yanardağın kenarıydı. Bunu gören Tavşan korkuyla, “Sence de burası biraz tehlikeli değil mi?” diye sordu. Sincap biraz düşündü ve “Evet, sanırım haklısın. O zaman seni başka bir yere götüreyim. Bende gösterecek daha çok yer var.” dedi ve yollarına devam ettiler.
  • Tavşan ve Sincap’ın üçüncü durağı, bu sefer bir çöldü. Sadece topraktan tepecikler vardı ve hiç ağaçlar, bitkiler yoktu. Bu nedenle de çok sıcaktı. Yüzlerinden boncuk boncuk ter akan Tavşan ve Sincap buranın da yaşamak için hiç uygun olmadığına karar verdiler. Sincap, “Hadi o zaman sıradaki yere gidelim. Bende gösterecek daha çok yer var.” dedi ve sıradaki yere gittiler.
  • Tavşan ve Sincap’ın dördüncü durağı, yerin üstünde bir kapının arkasındaydı. Sincap kapıyı açtı ve yere doğru açılan daracık yuvarlak bir yol göründü. Hızlıca yolun içinden geçtiler ve yolun sonunda koskocaman bir dairenin içine girdiler. Burası yerin altına açılmış bir evdi. Tavşan, bu evlerde genellikle köstebeklerin yaşadığını bilirdi.
  • Tavşan tam bunu düşünürken içeri bir Köstebek girdi. “Hey, evimde ne arıyorsunuz. Buraya nasıl girdiniz?” diye sordu. Sincap, Köstebek’e cevap verdi. “Biz Tavşan arkadaşıma yaşabileceği yeni bir ev bakıyoruz. Buranın boş olduğunu zannediyordum. Evine izinsiz girdiğimiz için özür dileriz.” dedi ve hızlıca Köstebek’in evini terk ettiler. Sincap dışarı çıktıktan sonra, “Merak etme. Bende gösterecek daha çok yer var. Sen bir yeri beğenene kadar aramaya devam edelim.” dedi ve bir sonraki durağa gitmek için yola çıktılar.
  • Beşinci durakları, bir dağın tepesiydi. Öyle çok rüzgar vardı ki, Tavşan ve Sincap uçmamak için birbirlerine tutundular. Tavşan, “Burası çok rüzgarlı. Bütün eşyalarım rüzgarla uçup gider. Ev yapmam için uygun bir yer değil.” dedi fakat Sincap rüzgarın uğultusundan Tavşan’ın dediklerini anlayamıyordu. Bu yüzden ona “Ne diyorsun seni anlayamıyorum. Neyse hadi gidelim galiba burası uygun değil. Merak etme bende gösterecek daha çok yer var.” dedi ve birlikte dağın tepesinden aşağı inip bir sonraki yere gittiler.
  • Altıncı durakları, bir denizin altıydı. Nefeslerini tutan Tavşan ve Sincap suya atlamışlardı. Denizin dibine indikçe orada yaşayan balıkları gördüler. Ne kadar da güzeldi denizin altı ama Tavşan burada yaşarken sürekli böyle nefesini tutamazdı. Bunun için Sincap’a bir şeyler söylemek istedi ama ağzını konuşmak için açtıkça sadece baloncuklar çıkıyordu. Bunun için konuşmaktan vazgeçti. Sincap da konuşmak istedi fakat onun da ağzından sadece baloncuk çıkıyordu.
Over 30 Million Storyboards Created