BİL-BUL BAKALIM

BİL-BUL BAKALIM

Storyboard Text

  • Merhaba, ben Zehra! Yaşadığım bölgede yer şekilleri engebeli,iklim sert olduğu için nüfus azdır. Ulaşımın zor olması sanayi ve ticaretin gelişmesini engellemiştir. Özellikle büyükbaş hayvancılık ve buna bağlı sanayi gelişmiştir.
  • Merhaba, ben Rıfat! Yaşadığım bölgenin kapladığı alana göre nüfusu azdır. Nüfus yağış alan dağ eteklerinde ve akarsu boylarında toplanmıştır. Bölgenin kurak olan iç kesimleri tenhadır. Önemli yollar da buradan geçer.
  • Merhaba, ben Esma! Yaşadığım bölge geniş, verimli ova ve platolarıyla yerleşmeye elverişlidir. Fakat kuraklık ve ana yollardan uzak olması sebebiyle en az nüfusa sahip bölgedir. Gaziantep, Diyarbakır ve Şanlıurfa bölgemizin en çok göç alan illeridir.
  • Merhaba, ben Hakan! Yaşadığım bölge, ülkemizin yükseltisi en az olan bölgesidir. Bu nedenle ulaşım kolaydır. Verimli tarım alanlarının yanı sıra ılıman bir iklime sahiptir. Sanayinin en geliştiği bölgedir ve iş imkanları fazla olduğu için sürekli göç alır.
  • Merhaba, ben Hatice! Benim yaşadığım bölgede dağlar kıyının hemen gerisinden başlar ve kıyıya paralel uzanır. Yerleşmek için düzlükler azdır. Bu yüzden biz de bulunduğumuz yamaçlarda tarlalarımızı açar, evlerimizi yaparız. Bölgem sürekli yağış alır, geniş ormanlar görülür.
  • Merhaba! Bizim yaşadığımız bölgede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır. Bölgenin büyük bir bölümü yüksek dağlar ve platolarla kaplıdır. Sanayi kuruluşları, tarım faaliyetleri, ulaşım kolaylığı ve turizm nüfusu arttırmıştır.  
Over 20 Million Storyboards Created
Storyboard That Family