Alegorie v Dr. Jekyll a pan Hyde

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Alegorie v Dr. Jekyll a pan Hyde Scénáři

Storyboard Text

 • DVEŘE
 • REZERVOVAT
 • ALEGORICKÝ VÝZNAM
 • EDWARD HYDE
 • Podivné dveře, které vedou ven ze zadní části domu pana Dr. Jekyla, vyčnívají z podivného úhlu. Je tmavá a není žádný zvonek nebo klopadlo. Samotná budova vypadá zanedbaná a sordidní. Vypadá z místa v upscale sousedství, protože vypadá, že to bylo někdy místo, kde se někdy setkali obyčejní lidé.
 • Samotné dveře jsou prostředky k tomu, aby Hyde vstoupil a opustil bydliště v Jekyll. Dává Jekylovi konečnou svobodu, aby přijal své vnitřní zlo a svobodu. Pro lidi viktoriánské éry tyto dveře (a jejich klíč) představují svobodu, kterou by mohli mít, pokud by byli schopni dát jinou identitu. Neměli by být nikoho zodpovědní a byli schopni se setkat s "krutým" životem bez viny.
 • Edward Hyde je malý muž se šňůrovými, chlupatými rukami jako téměř deformovaná pohled na jeho obličej, a to i bez zjevné deformity. Na udeří jak hrůzu, tak i nenávist do srdcí a nejhlubších hlubin lidských duší, když ho uvidí. Dělá lidi chtít ho vraždit, protože je tak odpudivý.
 • Ve viktoriánské době je Edward Hyde konečnou svobodou. Je schopen zažít tabu a odmítnout pověst. Pro moderní čtenáře je Hyde id, jak vysvětluje Freud: instinkt, který je vždy potlačován super-egem. Hyde je temná stránka lidské přirozenosti, kterou denně kontrolujeme, a někdy se divím jak jak to bylo nechat se uvolnit. Někteří také uváděli, že Jekyllova neschopnost ovládá jeho touhu stát se Hyde odráží bojové závislosti.
 • DR. HENRY JEKYLL
 • Dr. Jekyll je v Londýně uznávaným člověkem: velmi bohatý a velmi brilantní. Jeho práce ve vědách po mnoho let byla vyhlášena, dokud nezačal ponořit se do pokusů o lidské překyselení. Jeho touha udržet si pověst a strach z trestu za jeho skutky vyzývá ho, aby se snažil udržet Hyde pod kontrolou. On si užívá život být milovaným přítelem a doktorem, ale nakonec se baví jeho povinností. Pokušení konečného opuštění jsou příliš velké.
 • Doktor Jekyll je viktoriánský muž: dobrý smysl, věnovaný jeho práci, plnit své povinnosti, respektovaný ve své komunitě. On je muž, o kterém se mnozí usilují, aby mohli žít dobrý život s relativně málo významnými přerušeními. Je však také konfliktním člověkem, který pravidelně bojuje s druhou stranou, kterou ví, že leží uvnitř. Pro moderní čtenáře je člověk, o který se snažíme být, ale můžeme také empatizovat s jeho konfliktem bláznivý.

Image Attributions

More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art