Canterburské povídky - Perspektiva v „The Wife of Bath prologu“

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Geoffrey Chaucer Canterburské Povídky - Perspektiva

Storyboard Text

  • Manželka z Bath, Alyson, byla pětkrát ženatá a vysvětluje, jak má většinu těchto manželství pod kontrolou. Vidí sebe jako odborníka na strachy manželství.
  • Využívá biblických příkladů, včetně krále Šalamouna, aby ukázal, že tak mnohokrát, když je marně, je pozitivní věc. Je dokonce nadšená, že se setkala se svým šestým manželem.
  • Říká, že zatímco apoštol Pavel hlásí důležitost panenství, elegantně poukazuje na to, že někdo potřebuje vytvořit více panen. Koneckonců, Bůh řekl Adamovi a Evě, že jsou plodné a množí se.
  • Alysonovo páté manželství, Jankyně, bylo pro lásku a ne peníze. Dává mu všechno a nedává jí nic. Snaží se ji ovládnout, protože jeho mladší věk z něj činí nejistotu.
  • Janekyn každý večer čte Alysonovi o zlovolných manželkách. Nakonec se tak zlobí, že rozdrtí knihu a udeří Jankyn. Udeřil ji zpátky a způsobila, že ji hluší do jednoho ucha. Přitahuje ho k sobě, předstírá, že zemře a znovu udeří.
  • Jde o přítele mezi těmito dvěma a Jankyn dává Alysonovi veškerou moc v jejich manželství. Ona také ho pálí knihu. Ona získá sílu zpět nad její důstojnost a její manželství.
More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art