Dějiny Holocaustu - Obětí Holocaustu: Primo Levi

Dějiny Holocaustu - Obětí Holocaustu: Primo Levi
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Dějiny holocaustu - obětí holocaustu: Primo Levi - Život v koncentračních táborech

Storyboard Text

  • Levi, Primo. Přežití v Osvětimi. Sl: Collier Macmillan, 1986. Tisk.
  • "Byl jsem zachycen fašistickou milicí dne 13. prosince 1943. Bylo mi dvacet čtyři, s malou moudrostí, žádnými zkušenostmi a rozhodnou tendencí - podporovaným životem segregace, která za posledních čtyři roky přinutila rasové zákony - - žít v nerealistickém světě svého, ve světě obývaném Civilizovanými karteziánskými fantazií, v upřímných mužských a bezkrevných ženských přátelstvích, kultivoval jsem mírný a abstraktní pocit vzpoury. "
  • "V okamžiku mého příjezdu, tedy koncem ledna 1944, bylo v táboře asi sto padesát italských Židů, ale během několika týdnů se jejich počet zvýšil na více než šest setů, z nichž většina se skládala z celé rodiny zachycených fašisty nebo Nazisy z jejich neurčitosti Tajné obvinění, které se zhoršily na zoufalství v rodinném životě, nebo kvůli tomu, že jim chyběly prostředky k přežití, nebo aby se vyhnuli odloučení od zajatého vztahu, nebo dokonce - absurdně - "být v souladu se zákonem." Bylo tam Asi asi sto jugoslávských vojenských internistů a několik dalších cizinců, kteří byli politicky podezřelí.
  • "Co se stalo s ostatními, s ženami, s dětmi, se starými muži, které jsme nemohli založit ani potom ani později: noc je zaphltila Z čistě a jednoduše ... víme, že Z našich konvojů do příslušných táborů Monowitz-Buna a Birkenau dostalo více než ninety-šest mužů a dvacet devět žen a všech ostatních, více než pět set, O dva dny později nikdo nežije ... a že později byla přijata jednodušší metoda spočívající v otevření "Kdo vstoupil do tábora, ostatní šli do plynové komory."
  • "Dawn se objevil jako zrádce; Zdálo se, jako by se nové slunce stalo jako spojenec našich nepřátel, aby nám pomohli při ničení."
  • "Dokonce i v této oblasti člověk může přežít, a proto musí člověk přežít, vyprávět příběh, svědčit; A abychom přežili, musíme se přinutit, abychom zachránili alespoň kostru, lešení, formu civilizace, jsme slavní, zbavení všech práv, vystavení každého odsouzeného odsouzeného K určitému smrti, ale stále máme jednu moc a musíme ji bránit všem našim silám, protože to je poslední - moc odmítnout naši souhlas. "
More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art