Motivy, Symboly a Motivy v Purpurová Barva

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

The Color Purple Motivy, Symboly a Motivy

Storyboard Text

  • ŽENY
  • PŘÍKLAD
  • HUDBA A ZPĚV
  • Ženy z románu tráví hodně času navigací mužských pravidel. Celie se musí hýbat kolem svého nevlastního otce a Alberty; Sofia je propuštěna Harpem, protože se nebude přizpůsobovat; Shug ignoruje všechny normy tím, že opouští své děti a sleduje její zpěvnou kariéru a štěstí; Nettie musí najít rovnováhu v kmeni Olinky jako žena, která není Samuelovou ženou, a nikoli matkou dětí. Ženy z kmene Olinka vytvářejí navzájem skutečnou komunitu a jen se dopouštějí svých manželů.
  • Shugova zpěvačka přitahuje její životní styl podle svého výběru. Její píseň pro Celie je spojuje a dělá Celieho pocit, že něco stojí za ni. Squeak nebo Mary Agnes našla svou vlastní identitu kromě Harpo zpěvem. Nettie poznamenává, že ženy pracující v Africe zpívají i po náročném pracovním dni - možná proto, že jsou příliš ztužené dělat něco jiného. Je to způsob života, společenství, identity a zdroje síly a příbuznosti pro mnoho lidí v románu.
  • BARVA FIALOVÁ
  • DOPISY
  • Shug řekne Celii, že Bůh se těší, když se lidé líbí. Zatímco křesťané obvykle poukazují na to, že věnují svůj život, aby ho potěšili, Bůh nám také rád potěší. Říká, že si myslí, že by asi zlobí Boha, jestliže budeme chodit po barvě fialové na poli a ignorovat to - je to krása, kterou jsme dal pro lidi, a tak bychom měli. Stejně tak, když se cítí šťastná ve vztahu k Shugu, Celie najde krásu a spojuje se s Bohem.
  • Písmena jsou záchrannou linkou mezi Celí a světem kolem ní, mezi Celie a Nettie. Zůstává jejich vztah živý a odhaluje, jak si navzájem zůstávají věrní, navzdory vzdálenosti a času. Celie má smysl psát své myšlenky dolů na papíře, aby pochopila svůj život tak, jak je; Stejně tak Nettie také usiluje o aktualizaci Celieho na vlastní pohodu a její děti, společně s vychováváním Celieho o Africe, Olince a historii.
More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art