Pět Act Structure Diagram pro The Tempest

Pět Act Structure Diagram pro The Tempest
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Bouře Přehled / Pět Act Diagram

Storyboard Text

 • ZÁKON Č. 1: VÝKLAD
 • Hra se otevírá s Gonzalo, Antonia a Alonso, kteří se potýkají s Boatswainem a jeho posádkou, kteří jsou v naprosté panice uprostřed špatné bouře na moři. Loď se rozbije a ztroskotává muže na ostrově. Bouře způsobil Prospero, který na ostrově praktikuje čarodějnictví po dobu 12 let, kdy byl z Milána vyhoštěn. Pomáhá mu jeho nadpřirozený asistent Ariel. Caliban, syn zlé čarodějky Sycorax, který uvěznil Ariel ve stromu, nenávidí pracovat pro Prospera.
 • AKT 3: VYVRCHOLENÍ
 • AKT 1: KONFLIKT
 • Prospero uspořádal vraku, aby získal svého zrádného bratra Antonio a krále Neapola, Alonso, na ostrov. Ferdinand je oddělen od svého otce, Alonso, a vede do Miranda a Prospera. On a Miranda se okamžitě zamilují, což je součástí Prosperova plánu, aby jeho bratr viděl chybu jeho cest, ale Prospero se musí předstírat, že se nejprve postaví proti jednotě.
 • AKT 4: PADAJÍCÍ AKCE
 • AKT 2: STOUPAJÍCÍ AKCE
 • Alonso, Antonio, Gonzalo a jejich muži putují po ostrově. Alonso věří, že Ferdinand je mrtev. Ariel hraje píseň, aby všechny muže kromě Antonio a Sebastian usnul. Antonio se snaží přesvědčit Sebastiana, aby zabili Alonso a zajali Neapolský trůn, ale Ariel probudí krále a Gonzala včas. Mezitím Caliban narazí na Stephana a Trinculo a zpočátku si myslí, že jsou Prosperovými duchy, ale zjistí, že jsou ztracení námořníci. On se vrhá na své milosrdenství a slibuje, že je uctívají jako bohy.
 • ZÁKON Č. 5: ODHALENÍ
 • Miranda jde za Ferdinandem a vyznávají si svou lásku k sobě, souhlasí s tím, že se ožení. Caliban přesvědčí opilého Stephana a Trinculo, aby zabili Prospera ve spánku a oženili se s jeho dcerou. Prospero zajistí, aby se objevilo fantomové bankety a náhle zmizela před Alonso, Antonio, Sebastian a Gonzolo. Ariel se objevuje jako harpy a prohlašuje, že muži byli přivezeni, aby byli potrestáni za to, co udělali Prosperovi, a nechali muže, kteří se zděšili.
 • Prospero dává jeho požehnání manželství Ferdinanda a Miranda a poskytuje jim vizi bohyně Iris, Juno a Ceres. Stephano, Trinculo a Caliban se proplétaly do ložnice Prospera, smradlavého z bažiny, do které Ariel přivedl. Trinculo a Stephano se v opilosti rozptylují překrásným oblečením, které jim zdánlivě vypadají, a Calibanovy protesty jsou neslýchané. Prospero a Ariel vstoupí s duchy maskovanými jako psy a honí je ven.
 • Prospero se cítí špatně o tom, že uvězní Alonso, Antonio, Sebastian a Gonzolo, a řekne Arielovi, aby je přivedl tam, kde provádí své poslední kouzlo a odhalí jeho totožnost. Alonso se omlouvá a Prospero odhalí Ferdinanda a Miranda, živých a dobře. Navrhuje, aby se všichni vrátili do Milána. Osvobozuje Ariel od jeho otroctví a rozbíjí kouzlo, které k němu váže Caliban. Caliban si uvědomuje chybu svých cest a Prospero mu odpuští a námořníky. Připravili loď k plavbě. Prospero žádá publikum, aby ho osvobodil svým potleskem.
More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art