Pět Zákon Play Struktura pro Král Lear

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Pět zákon Play struktura pro shrnutí Král Lear

Storyboard Text

 • AKT I: PROLOG
 • Král Lear, ve svém starém věku a rozhořčenému rozumu, chce vzdát svého trůnu svým dědům, aby mohl odejít do důchodu se svými 100 rytíři a získat si čas, který zanechal. Požaduje, aby každý jeho dcera řekla, jak moc ho miluje, aby mohl rozdělit jejich dědictví na ně.
 • AKT III: VYVRCHOLENÍ
 • JEDNAT I: KONFLIKT
 • Král Lear neochvějně vybírá dvě své starší dceru, Goneril a Regan, nad svým nejmladším Cordelii, protože ho láskyjí, zatímco Cordelia věří v skutky nad řečí. Král ji zbavuje a Cordelie se místo toho vydá za krále Francie. Lear také vyháněl hraběte z Kent za obranu Cordelie. Mezitím Edmund, nelegitimní syn hraběte z Gloucestera, plánuje obrátit svého otce proti jeho legitimnímu synovi Edgarovi, aby mohl zdědit vlastnosti Earlu.
 • PŮSOBIT IV: PADAJÍCÍ AKCE
 • AKT II: STOUPAJÍCÍ AKCE
 • Goneril a Regan zneužívají svého otce a pro něj nemají nic jiného než pohrdání. Kent se vrací v přeprojení, loajálně slouží králi, aby ohlídal věci. Edmund vystupuje s Edgarem o falešný boj a přesvědčí svého otce, že Edgar chce zabít Gloucestera. Poté, co byl Kent vložen do akcí Cornwallem kvůli boji s Oswaldem, přijde král a rozzlobí se. Goneril přijde a ona Regan zpevní svou alianci tím, že požaduje, aby se král zbavil všech svých rytířů. Král, v těsných slzách a ztrácí své smysly s žaltem, cválá do bouřlivé noci.
 • JEDNAT V: ODHALENÍ
 • Král Francie požadoval válku proti Anglii. Gloucester jde po králi Learovi, aby pomohl, říkal Edmundovi o jeho plánech, který okamžitě zanechá svého otce sestrám. V bouřlivé noci král Lear, jeho blázen, Kent a Edgar, převlečeni jako žebrák a nazývají se "Tomem", se schovávají v chatrči. Gloucester je najdou přiváže krále do Doveru, protože proti němmu jsou pozemky. Gloucester je zatýkán Cornwallovými muži a Cornwall má oči z očí. Jeden z služebníků Cornwallu vstoupil a smrtelně zranil Cornwallu, než sám zabije.
 • Gloucester je zoufalý, ale Edgar, stále v přehrávání, ho zachrání od sebevraždy a vezme ho do Doveru. Mezitím začali Goneril a Edmund romantiku a Goneril chce svého manželky Albanyho vynechat, protože zjistí, že je slabý. Cornwall umře a ona se obává, že vdovec Regan Edmunda ukradne. Gonerilův sluha Oswald najde a pokusí se zabít Gloucestera, ale místo toho ho zabije Edgara. Načte dopis od Oswalda z Gonerily, která ukazuje, že chce zabít Albany a provdat si Edmunda. Současně byl král Lear přiveden k Cordelii, který ho ošetřuje zpátky do rozumu.
 • Edgar doručil dopis Albany před bitvou. Goneril a Regan bojují nad Edmundem, který se zavázal k oběma sestrám. Edmund zachycuje Lear a Cordelii v bitvě a objednává Cordelii, aby byl zabit tím, že vypadá jako suicidní visí. Albany odhaluje svou ženu a Edmundovu zradu; Zároveň Regan ochorí. Albany vyzývá Edmunda, aby bojoval, a Edgar přijde do zbroje, bojuje s Edmundem a porazí ho. On odhalí jeho identitu a skutečnost, že jeho otec je mrtvý. Edmund se usmrtil krátce poté, co zjistil, že Goneril otrávil Regan a pak se sám sebe. Lear zabíje muže, který visí na Cordelii, ale ne včas. Zemře ze žalu. Albany se vzdává síle Kentovi a Edgarovi.
More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art