Plot Diagram Color Purple

Plot Diagram Color Purple
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Plot Diagram Color Purple - Alice Walker

Storyboard Text

 • EXPOZICE
 • Celie je mladá afroamerická dívka, která už její otec nosila dvě děti. Má strach, protože se zdá, že se dívá na svou malou sestru Nettie. Chce se oženit s panem (později odhalil, že je Albert), ale nechce opustit Nettieho. Ona konečně si vzít Albert, Nettie přijde žít s nimi, ale jakmile Albert odmítne pokroky, vykopne ji ven.
 • VRCHOL
 • KONFLIKT
 • Celie je v jejím životě a manželství mizerná, zvyšuje Albertovy děti a snaží se vyhnout se jeho bitím. Albert se zamiluje do zpěvačky jménem Shug Avery a nelíbí se jí, že není její. Celie má na Shuga také ránu, a když se Shug onemocní a Albert ji přivede do domu, aby se o ni postaral, Celie má těžké skrýt své pocity.
 • PADAJÍCÍ AKCE
 • STOUPAJÍCÍ AKCE
 • Shug se stává přítelem a důvěrným k Celiemu a Celie začíná hledat svou vlastní hlas navzdory Albertovi. Shug využívá její vliv, aby zastavil Albert, aby porazil Celieho, ale když Shug opustí, obě Celie a Albert jsou přerušeni srdcem. Harpoina manželka Sofia je zavřena za to, že udělala starostu manželky starosty, ale dostala ji, aby mohla pracovat pro starostovou domácnost jako služka. Shug se vrací s novým manželem Gradym a Shug a Celie konečně začínají s sebou romantický vztah.
 • ROZLIŠENÍ
 • Celý celek Shug zjistí, že Albert schovává dopisy od své sestry Nettie, která je v Africe nyní poselstvím Samuelem a Corrinou, dvěma lidmi, kteří zvedají Celieho děti Adam a Olivia. Celie také zjistí, že její Pa je vlastně její nevlastní otec. Celie je překonána vražedným vztekem u Alberty, že skrývá dopisy tolik let. Nettie řekne, že ty, Samuel a děti se brzy vrátí do Ameriky. Corrine zemřela z nemoci a Nettie a Samuel jsou dnes ženatí.
 • Shug a Grady vezou s sebou Célii do Memphisu, kde se celie dozví, že je talentovaná švadlena a začíná vyrábět pantofle. Pa zemře a Celie dědí jeho dům, zemi a obecný obchod, protože vlastně patřilo jejímu skutečnému otci a potom matce. Odešla se zpátky, aby zpevnila dům, a Shug se zamiluje do 19letého flétnisty. Odešla s ním. Celie a Albert se stali přáteli, protože Albert se zdá, že změnil cestu. Oba milují Shuga a jsou zanecháni Shugem.
 • Krátce poté, co Shug opustí, Celie obdrží zprávu, že loď nesoucí její sestru a rodinu byla potlačena německým dnem, ale odmítá to věřit. Shug se nakonec vrátí, když opustí Germaine, ty, Albert a Celie žijí spokojený život. Sofia a Harpo jsou opět spolu. Najednou jednou za noci vystoupí auto a Nettie, Samuel, Adam, Olivia a Adamova manželka Olinka Tashiová vystoupí. Při setkání rodiny o několik dní později celie cítí mladší, než kdy předtím, a nakonec šťastná.
More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art