Plot Diagram pro Lovec Draků

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Lovec Draků Resumé - Kite Runner Plot Schéma

Storyboard Text

 • EXPOZICE
 • KONFLIKT
 • STOUPAJÍCÍ AKCE
 • Román začíná v roce 2001 a Amir se odvolává na telefonát, který obdržel od přítele jeho otce Rahima Khana. Vzpomíná na něco, co se stalo v roce 1975, kdy žil v Afghánistánu se svým otcem, služebníkem jeho otce Aliem a Aliovým synem Hassanem. Ali a Hassan jsou Hazarové a Amir je Pashtun. Baba, Amirův otec, je úspěšný podnikatel a Amir se nikdy nedokáže cítit, jako by mohl splnit očekávání Baby pro něj. On vidí nadcházející turnaj kite jako šanci, aby se Baba pyšnila.
 • VRCHOL
 • Hassan je nejlepším kancléřem v Kábulu a je Amirův lstivý. Amir je trochu žárlivý vůči Hassanovým atletickým schopnostem a laskavosti otce k němu. Amir rád čte a píše, ale Baba pro takové věci nemá žádnou trpělivost. Amir vyhrál turnaj a Hassan jde do finále. Když ho Amir hledá, najde ho v uličce s Assefem, místním tlukem, který modlí Hitlera. Sleduje, jak Assef znásilnil Hassan, ale je příliš strach zasáhnout.
 • PADAJÍCÍ AKCE
 • Amir se stydí za to, že nepomáhá Hassanovi a vyhýbá se mu. Nakonec ho postaví za to, že ho ukradne, a zatímco ho Baba odpustí, Ali a Hassan opustí. V roce 1981 Baba a Amir uprchli z bojů v Afghánistánu do Kalifornie, kde Baba pracuje na čerpací stanici. Amir absolvuje střední školu, setká se a vdává Soraya, dceru bývalého generálního generála. Baba zemře na rakovinu plic, Amir se stane spisovatelem a Amir a Soraya zjistí, že nemohou mít děti.
 • ROZLIŠENÍ
 • V červnu 2001 dostala Amir výzvu od Rahima Khana, aby mu řekla, že existuje způsob, jak znovu být dobrý. Amir se vrací do Afghánistánu, aby zjistil, že Hassan má syna, který je dnes osiřelý poté, co byl Hassan a jeho manželka zabiti. On také zjistí, že Hassan je Baba syn, jeho nevlastní bratr. Sohrab byl přijat Assefem, který je dnes Talibanským úředníkem a je sexuálně zneužíván. Amir konfrontuje Assefa, který ho zlomyslně porazí, dokud není zachráněn, když Sohrab střílí Assefa do oka prachem.
 • Amir uniká Sohrabovi, ale Amir je těžce zraněn. Farid ho přivede do nemocnice v Peshawaru. Zpočátku řekl Rahim Khan Amirovi, že existuje pár, kteří v Peshawaru provozovali sirotčinci, kteří by se o Sohrába postarali, ale brzy zjistí, že žádný pár neexistoval. Rahim Khan měl špatné zdraví a pravděpodobně zemřel. Amir odvezl Sohrab do Isalamabadu, kde zjistil, že Sohrab je stažen a bojí se opuštění.
 • Amir a Soraya souhlasí, že přivedou Sohraba do Ameriky, ale jsou americkým velvyslanectvím, protože neexistuje způsob, jak dokázat, že Sohrab je sirotčí. Amir říká Sohrabovi, že se možná bude muset vrátit do sirotčinky a Sohrab se pokusí spáchat sebevraždu. Amir najde způsob, jak ho vrátit do USA. Přijdou do Kalifornie a Sohrab mlčí, dokud nepůjdou jednoho dne kite-lietadla. Amir nabídne, aby spustil Sohrabův drak, "tisíckrát víc", opakoval Hassanovy vlastní slova.
More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art