Plot Diagram pro Příběh Dvou Měst

Plot Diagram pro Příběh Dvou Měst
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Příběh Dvou Měst Plot Schéma Shrnutí

Storyboard Text

 • EXPOZICE
 • KONFLIKT
 • STOUPAJÍCÍ AKCE
 • V roce 1775 se pan Lorry, londýnský bankéř, setkal s Lucie Manette, aby ji vzal za svého otce, jednoho francouzského lékaře, který byl propuštěn z vězení po 18 letech. Román se pohybuje dopředu k roku 1780, kdy je muž, jménem Charles Darnay, projednán ve vězení. Lucie a Lorry jsou oba svědky pro stíhání, ale když obhájce pan Stryver poukazuje na silnou podobnost mezi jeho asistentem Sydney Cartonem a Darnayem, porota osvobodí Darnaya z rozumných pochybností.
 • VRCHOL
 • Darnay a Lucie se rychle zamilují a on se okouzlí doktoru Manette. Darnay však není ten, kdo říká, že je: ve skutečnosti je to francouzský šlechtic, syn Markýza sv. Evrémonda, ale vzdal se jeho příjmení. Zatímco Darnay staví rodinu a domov v Anglii s Lucie, francouzští rolníci se i nadále vzbouří. Obzvláště majitelé vinárny Saint Antoine Ernest a Madame Defarge jsou vůdci ve vzpouře.
 • PADAJÍCÍ AKCE
 • 14. července 1789 revolucionáři zaútočili na pevnost v Bastille. Defarge jde do buňky, kde byla Dr. Manette držena a hledá něco. Krátce poté se zámek markýzů spálí a rolníci zatýkají pana Gabellea, daňového sběrače a správce. Píše Darnayovi o pomoc. Darnay se rozhodne, že se v tajnosti vrátí, aby se Lucie nedivil.
 • ROZLIŠENÍ
 • Darnay je zatčen ve Francii a uvězněn v La Force. Revolucionáři zjistili, že je vlastně Markýz St. Evrémonde. Lucie a Dr. Manette přijdou a navštíví pan Lorry na místě Tellson. Dr. Manette je mučedníkem příčiny kvůli svému času v Bastille. Využívá to proto, aby se pokusil dostat Charlese z vězení, ale zůstane tam ještě jeden rok a tři měsíce. On je osvobozen od jeho obvinění, ale brzy je znovu zatčen, než se může vrátit do Anglie.
 • Slečna Prossová a Jerry Cruncher se setkají s bratrem slečny Prossové Solomonovou, která nyní vede John Barsad. Sydney Carton se objeví a vydírá Barsada, aby mu pomohl dostat se dovnitř a uvidět ho ve vězení. Ví, že Roger Cly je stále naživu a že Barsad špehuje jak revolucionáře, tak anglickou vládu. Při příštím procesu je Charles odsouzen k smrti, protože jeho otec a strýc znásilnili sestru Madame Defarge a zabili svého bratra a bratra.
 • Dr. Manette byla požádána, aby pomohla zachránit sestru Madame Defarge a slyšela příběh, a proto napsal dopis ministrovi státu o zločinech markýze. On je uvězněn poté. Madame Defarge se snaží zabít Lucie a její dceru, ale je zastřelena slečna Prossová. Mezitím, těsně před popravou Charlese, Carton drogy ho a přepne místa s Charlesem, obětovat svůj vlastní život namísto, nakonec najít smysl pro úmysl v jeho životě.
More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art