Předsednictví Richard Nixon - Nixon rezignace Projev 1974

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Nixon rezignace Speech - V této činnosti budou studenti analyzovat a syntetizovat rezignace řeč Nixon v roce 1974 pomocí sítě scénáře. Studenti budou trvat několik ukázek z jeho řeči, vysvětlit jejich smysl a opodstatnění a odvodit, jak si myslí, že se veřejnost může reagovali. Studenti budou schopni vysvětlit, analyzovat a syntetizovat jen to, co Nixon chtěl říct, a jak to bylo americkou veřejností přijata. Vytvořením odůvodnění, stejně jako odvozovat jak veřejnost (nebo z nich) interpretovat jeho slova, studenti získají širší, hlubší porozumění k jednomu z mála prezidentských rezignace vystoupení v americké historii. Kromě toho bude dát širší kontext, jak on, a veřejnost, reagoval na skandálu Watergate.

Storyboard Text

 • CITACE # 1
 • PŘÍMÁ NABÍDKA
 • ZDŮVODNĚNÍ / VÝZNAM
 • JAK MAJÍ OBČANÉ REAGOVAT?
 • CITACE # 2
 • "Ve všech rozhodnutích, která jsem učinil ve svém veřejném životě, jsem se vždycky snažil dělat to, co bylo nejlepší pro národ. Během dlouhého a obtížného období Watergate jsem cítil, že je to mou povinností vytrvat a vynaložit veškeré úsilí Dokončit funkční období, ke kterému jste mě zvolili, ale v posledních dnech mi bylo zřejmé, že v Kongresu už nemám dostatečně politickou základnu, která by ospravedlňovala pokračování tohoto úsilí. "
 • Nixon připomíná národ, který vždycky udělal, co může jako prezident vytvořit lepší národ. Navzdory tomu se Nixon cítí, jako by v Kongresu neměl potřebnou podporu, a veškerá naděje na zachování jeho neviny je ztracena.
 • Mám pocit, jako by veřejnost reagovala hněvem na tento citát. Pro jednoho se zdá, jako by Nixon připustil porážku a že uznává, že v Kongresu má neúspěšnou podporu, což je pro prezidenta rozhodující. Vykazuje však odvahu přiznat takovou porážku a nejedovat své zájmy nejprve nad národy.
 • "... jako prezident, musím nejprve zaujmout Americký zájem. Amerika potřebuje prezidenta na plný úvazek a kongres na plný úvazek ... Pokračovat v boji v následujících měsících, aby moje osobní ospravedlnění téměř úplně absorbovaly čas A pozornost prezidenta i Kongresu v období, kdy se celé naše zaměření musí zaměřit na velké otázky míru v zahraničí a prosperitu bez domácí inflace. Proto zítra odstrknu předsednictví v poledne. "
 • Tento citát vychází z předchozí citace a říká, že Amerika a její lidé jsou na prvním místě, nikoli jeho zájem na udržení předsednictví. Tam je spousta problémů v zemi pro tu dobu a Nixon si uvědomuje, že jeho skandál nemůže být jedním z nich. V dramatickém módu oficiálně oznamuje svou rezignaci prezidenta, bezprecedentní historii.
 • Nixon znovu připouští, že jeho zájmy by měly být nad zájmy národů. Myslím si, že veřejnost bude respektovat tuto pozici, jak je to uvedeno jako první. Také si myslím, že veřejnost bude skutečně šokována, když slyší jeho oficiální rezignaci, což se zřídkakdy, pokud vůbec, vyskytuje během předsednictví.
 • CITACE # 3
 • CITACE # 4
 • "Někdy jsem uspěl a někdy jsem se nezdařil, ale vždy jsem se vzpamatoval z toho, co kdysi říkal Theodore Roosevelt o muži v aréně," jehož tvář je potlačena prachem a potem a krví, která se vesele bojuje, Zkrátka znovu a znovu, protože tam není úsilí bez chyby a nedostatků, ale kdo se skutečně snaží dělat skutky, kdo zná velké nadšení, velké oddanosti ... "
 • Tento citát poskytuje nějaký pohled na to, co ovlivnilo Nixona jako muže, prezidenta, a jako někdo, kdo se zabývá velmi těžkým úkolem odstoupit z prezidentské kanceláře. Citací T. Roosevelta je zřejmé, že se Nixon snaží říct, že jeho nedostatky a neúspěchy v průběhu skandálu Watergate ho nedefinují a bude se snažit o zotavení a pokračování v případné službě zemi.
 • Věřím, že veřejnost ocení Rooseveltovu citaci, ale Roosevelt, který je skvělým prezidentem, by mohl vzít zpět Nixon, který by ho citoval. Ačkoli citace vypráví o návratu tak mluvit, jsem si jistý, že veřejnost by se opravdu divila, jak se Nixon odrazí, a pokud vůbec, bude i nadále sloužit zemi po takovém velkém skandálu jako Watergate.
 • "Když jsem poprvé složil přísahu jako prezident před 5 1/2 roky, učinil jsem tento posvátný závazek" posvětit svou kancelář, mé energie a veškerou moudrost, kterou mohu přivolat k příčině míru mezi národy ". Udělali mi to nejlepší, a to po celou dobu, než jsem byl věrný tomuto závazku. V důsledku těchto snah jsem přesvědčen, že svět je dnes bezpečnějším místem nejen pro lidi Ameriky, ale i pro lidi všech národů ... "
 • Tato citace je příkladem pokusu Nixona ospravedlnit se, citovat jeho mnoho pozitivních akcí jako prezidenta, v rovnováze s Watergate Scandálem. Citoval přísahu, kterou vzal, připouští, že není schopen dodržet tuto přísahu a že kvůli svým činům je svět a národ skutečně na lepším místě. V jistém smyslu ho odděluje od skandálu Watergate.
 • Myslím, že veřejnost bude na tuto citaci dobře reagovat. Ačkoli Watergateův skandál byl hrozný a odhaloval Nixona, myslím, že by jim připomnělo všechno dobré, co udělal. Zejména jeho zahraniční politika a pozornost upokojujícího mezinárodního napětí dávají tomuto poselství důvěru. Věřím, že se veřejnost pravděpodobně pokusí přemýšlet o dobrém, a ne jen o špatném.
More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art