Propojení s tématem „Ozymandias“: The Bamijánu Buddhů

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Textové Propojení: Téma Ozymandias Poem

Storyboard Text

  • Buddhy Bamiyanu byli dva velké sochy Buddhy vytesané do strany útesu v Afghánistánu. Jejich počátky se předpokládají v 6. století.
  • Jeden Buddha je menší než druhý. Větší Buddha měl výšku přes 180 stop a menší Buddha měřil přes 124 zastávek.
  • Buddhy byly vytesány do útesu na tomto místě, protože to bylo jednou buddhistickým centrem činnosti. Buddhističtí mnichové používali toto místo jako místo pro studium, meditace a uctívání. Byly postaveny jako pocta moci Buddhy a byly zde mnohé jeskyně, které mnichové žili, vytesané do útesu.
  • Během staletí bylo mnoho pokusů o zničení Buddhů a naštěstí většina z nich neuspěla. Jeden afghánský král úspěšně zničil obličej větší socha.
  • V roce 2001 Taliban úspěšně zničil socha tím, že je vyhodil. Taliban pohlédl na sochy jako modlářství a rozhodl se, že jsou proti zásadám jejich interpretace islámu. Za sochami byly objeveny velké jeskyně, naplněné krásnými řezbami.
  • V roce 2011 UNESCO (Organizace spojených národů pro vzdělání, vědu a kulturu) oznámila, že i přes opravu soch nebudou buddhové opravovat. Citovaly náklady a nedostatek původních materiálů, které při jejich rozhodování používají při rekonstrukci. Tento velký a mocný náboženský orientační bod nyní existuje pouze v historických knihách a obrázcích.
More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art