Schindlerův bio Plakát

Schindlerův bio Plakát

Storyboard Description

Studenti mohou vytvořit biografii Oskara Schindlera nebo dalších, kteří byli během holocaustu vlivnými osobnostmi.

Storyboard Text

  • Oskar Schindler
  • Oskar Schindler se narodil 28. dubna 1908 v dnešní České republice. Po střední škole v roce 1924 měl drobné práce a prodával zemědělské stroje. Oženil se s Emilií v roce 1928 ve věku 20.
  • Schindler se připojil k pronacistické straně v roce 1935 a stal se špiónem německé armády. Vstoupil do nacistické strany v roce 1939. Otevřel továrnu v polském Krakově, kde byla přibližně polovina jeho dělníků Židů. Během druhé světové války si Schindler najímal stále více židovských pracovníků, aby je chránil před koncentračními tábory a smrtí. Podplatil a zaplatil miliony dolarů nacistickým a německým úředníkům, aby zachránil životy svých židovských dělníků. Nakonec zkrachoval.
  • Oskar Schindler vytvořil mnoho seznamů, které obsahovaly jména více než 1000 židovských pracovníků. Tvrdil, že jeho židovští dělníci jsou nezbytní pro jeho továrnu, která pro nacisty vyráběla životně důležité zboží. Když válka skončila, Schindler a jeho manželka uprchli, protože kdyby zůstali, byli by pronásledováni. Když zemřel 9. října 1974, byl pohřben v Jeruzalémě a byl prohlášen za Spravedlivého pohana za jeho úsilí o záchranu asi 1200 Židů během holocaustu. V roce 1993 natočil Steven Spielberg film Schindlerův seznam, který se okamžitě stal jedním z nejdůležitějších filmů.
  • 1908-1974
  • „Kdokoli zachrání jeden život, zachraňte celý svět.“
Over 20 Million Storyboards Created
Storyboard That Family