Skandál v The Scarlet Letter - Richard Nixon

Skandál v The Scarlet Letter - Richard Nixon
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Skandál v The Scarlet Letter

Storyboard Text

  • Richard Nixon byl zvolen jako 37. prezident Spojených států od 1969-1974. Byl to otevřený protikomunista, který v té době pomohl zvýšit jeho popularitu. Neúspěšně běžel proti Johnu F. Kennedymu v roce 1960, ale nakonec vyhrál předsednictví v roce 1968.
  • Na počátku byl Nixon známý ukončením vietnamské války v roce 1973 a vojenského odvodu. To z něj dělá neuvěřitelně populární u lidí, kteří byli "vybojováni".
  • Nixon získal v roce 1972 znovuzvolení, což bylo z velké části důsledkem prvního úspěšného přistání amerického měsíce v roce 1969 a ukončení návrhu. Zdálo se, že je nezastavitelný.
  • "R" pro "Odstoupení"
  • V červnu 1972 došlo k přerušení v Demokratickém národním výboru Watergate Building ve Washingtonu DC, což vedlo k členům výboru Nixonovy reelection kampaně. Snažili se získat tajné informace o DNC. Reportéři, Bob Woodward a Carl Bernstein, rozdělila příběh do tisku po získání informací od informátora FBI.
  • Zatímco stále není známo, kdyby měl Nixon předběžnou informaci o proniknutí, skandál zaostal většinu svých prací v kanceláři. Vypálil pomocníky, uvolnil kazety, které vypadaly jako doktorané, a nakonec přiznal, že podvedl zemi o zapojování Bílého domu do scandálu. Vydal svůj rezignační projev k národnímu publiku živě v televizi.
  • Zatímco Richard Nixon pro tuto zemi dělal mnoho důležitých věcí, jeho úloha při zakrytí skandálu Watergate nakonec zatemnila dědictví, které se pokusilo zřídit. Dávám mu dopis "R" za "rezignaci", protože bude vždy znám jako jediný americký prezident, který odstoupí z funkce.

Image Attributions

More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art