Symboly, Témata a Motivy v Tisíce Planoucích Sluncí

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Symboly v Tisíce Planoucích Sluncí - Symboly, Motivy a Motivy v Tisíce Planoucích Sluncí

Storyboard Text

  • KABUL
  • PŘÍKLAD
  • PINOCCHIO
  • Titul je založen na básní básníka Saiba Tabriziho "Kabul". V řádcích 15-16 píše Tabrizi: "Nelze počítat měsíce, které září na střechách / tisíce nádherných sluncí, které se skrývají za jejími zdmi." Jeho báseň je Láska k písmu do města Kábulu, stejného města, kde tvoří Laila a Mariam jejich vazbu, město, které, i když válkou zpustošené, přitahuje Lailu zpět k pomoci při obnově. Jedná se o hrůzu s Talibanem, ale později se stane symbolem naděje pro nový začátek pro Afghánistán.
  • Pro její 15. narozeniny Mariam rozhodne, že chce Jalilu, aby ji vzal, aby viděl Pinocchia. Toto přání mění atmosféru mezi nimi, protože Mariam si uvědomuje, že jeho týdenní návštěvy jsou vše, co od něj bude mít jako otec. Za se za ni stydí. Později Jalil čeká u Mariamova domu v Kábulu, ale odmítá ho vidět. Laila později přijala to, co se Mariamovi snažil dát od syna Mullu Faizullahu: krabici s apoštolovním dopisem, penězi a kopie filmu Pinocchio.
  • CHAI ČAJ
  • BAMIJSKÝCH BUDDHŮ
  • Mariam začíná vidět Laila v novém světle, když zasáhne během Rasheedova porážky Mariam. Mariam říká, že pro ni nikdo nikdy nevystoupil před tím, než to Laila pro ni udělala. Jejich příměří vede Lailu a požádá Mariam, aby s ní šla venku, aby měla v dvoře šálek čajů. Zatímco Mariam trvá na tom, že má práci, takže nemůže zůstat dlouho, jedna šálek se změní na tři, dokud Rasheed nezavře Laily, že Aziza pláče a obě ženy si vyměňují vědomý vzhled. Už nebyli nepřátelé.
  • Buddhové byli jednou součástí prosperujícího buddhistického centra. Jsou vyřezávané do hor, za nimi stojí tisíce jeskyní. Zde Laila vidí lásku Babi k mamince, navzdory své sebeckosti a hněvu u Babi, že nemá "žádné přesvědčení". Babi si myslí, že se přestěhovala do Ameriky a ujistila se, že Laila má stále dobré vzdělání, ale ví, že Mammy nikdy neopustí a Mammy nikdy nezabere Kábul. Buddhy byly v roce 2001 zničeny Talibanem.

Image Attributions

More Storyboards By cs-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art