Hinduismi Faktid

Hinduismi Faktid

Storyboard Description

Õpilased saavad illustreerida hinduismi kohta olulisi fakte, nagu sümbolid, juhid, jumalad ja palju muud!

Storyboard Text

 • Hindud tegelikult ainult usu üks Jumal, Brahman, igavene päritolu kes on põhjus ja alus kogu eksistentsi. Hindu usu jumalad esindavad Brahmani erinevaid vorme. Need jumalad on saadetud selleks, et aidata inimestel leida universaalne Jumal (Brahman). Enamikul hindudel on isiklik jumal või jumalanna, nagu Šiva, Krishna või Lakshmi, kelle poole nad regulaarselt palvetavad. Kolm kõige olulisemat hindu jumalat (Brahmani vormid) on: Brahma - tuntud kui Looja. Višnu - tuntud kui säilitaja Shiva (Siva) - tuntud kui hävitaja. Hindude jumalate hulka kuuluvad veel: Saraswathi - tarkusejumalanna - Lord Brahma naine. Saraswathi on hindude teadmiste, muusika ja kogu loomekunsti jumalanna. Lakshmi - rikkuse jumalanna - Lord Vishnu naine. Lakshmi on valguse, ilu, õnne ja rikkuse jumalanna. Parvati - peetakse Shakti esinduseks. Parvati on Lord Shiva naine ning majapidamise ja emaduse jumalanna. (Šakti on sõna otseses mõttes püha jõud, vägi või energia. Shakti on Brahmani naiselikuks kehastamine) Ganesha - Shiva ja Parvati poeg. Hindu jumal inimkujul, kuid elevandi peaga. Klõpsake muutmiseks Hindud tegelikult ainult usu üks Jumal, Brahman, igavene päritolu kes on põhjus ja alus kogu eksistentsi. Hindu usu jumalad esindavad Brahmani erinevaid vorme. Need jumalad on saadetud selleks, et aidata inimestel leida universaalne Jumal (Brahman). Enamikul hindudel on isiklik jumal või jumalanna, nagu Šiva, Krishna või Lakshmi, kelle poole nad regulaarselt palvetavad. Kolm kõige olulisemat hindu jumalat (Brahmani vormid) on: Brahma - tuntud kui Looja. Višnu - tuntud kui säilitaja Shiva (Siva) - tuntud kui hävitaja. Hindude jumalate hulka kuuluvad veel: Saraswathi - tarkusejumalanna - Lord Brahma naine. Saraswathi on hindude teadmiste, muusika ja kogu loomekunsti jumalanna. Lakshmi - rikkuse jumalanna - Lord Vishnu naine. Lakshmi on valguse, ilu, õnne ja rikkuse jumalanna. Parvati - peetakse Shakti esinduseks. Parvati on Lord Shiva naine ning majapidamise ja emaduse jumalanna. (Šakti on sõna otseses mõttes püha jõud, vägi või energia. Shakti on Brahmani naiselikuks kehastamine) Ganesha - Shiva ja Parvati poeg. Hindu jumal inimkujul, kuid elevandi peaga. Abi Põgeneda Sisesta lõik Võta viimane käsk tagasi Tehke viimane käsk uuesti Tab Tühista tab Määra julge stiil Pange kursiivstiil Määrake allajoonimise stiil Määrake läbikriipsutatud stiil Puhastage stiil Määra vasakule joondus Määra keskele joondamine Seadke joondus paremale Määra täielik joondus Lülitab järjestamata loendi Tellitud loendi vahetamine Praeguse paragrahvi hälbe Taane praeguses lõigus Praeguse ploki vormingu muutmine lõikena (P-silt) Muutke praeguse ploki vorminguks H1 Muutke praeguse ploki vorminguks H2 Muutke praeguse ploki vorminguks H3 Muutke praeguse ploki vorminguks H4 Muutke praeguse ploki vorminguks H5 Muutke praeguse ploki vorminguks H6 Sisesta horisontaalne reegel Kuva linkide dialoog Summernote 0.8.18 · Projekt · Küsimused
 • RAHVASTIK TÄNA
 • 1,2 miljardit hindud kogu maailmast!
 • PÄRITOLUKOHT
 • AASTAD ALKASID
 • 2300-1500 E.m.a.
 • Vaimsed juhid
 • "Love ütleb:" Ma olen kõike. " Tarkus ütleb: "Ma pole midagi." Nende kahe vahel voolab mu elu. ” -Sri Nisargadatta Maharaj, vaimne õpetaja
 • Seal on umbes 1,2 miljardit hindud maailmas moodustades ca 15% elanikkonnast. Hinduism on India ja Nepali suuruselt kolmas ja enamususk. Hindud elavad ka Mauritiusel, Balil, Indoneesias, Kariibi merel, Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning kogu maailmas!
 • 15% maailma rahvastikust on Hindu!
 • Hinduism pärineb Põhja India Induse jõe orus lähedal Pakistan. Hinduism on lai mõiste, mis hõlmab erinevaid Indiast alguse saanud religioosseid traditsioone, mida praegu praktiseeritakse kogu maailmas.
 • Hinduism on maailma vanim religioon aga kui see tegelikult algas vaieldakse. Enamik teadlasi nõustub, et see algas umbes 4000 aastat tagasi.
 • PÄRITOLU
 • Hinduismis on mitmesuguseid usujuhte. Hindu preester võib olla Pujari (templipreester) või Purohit (perepreester). Hindu preestrid hoolitsevad templite eest, juhivad jumalateenistustel pühendumusi, valmistavad ette ohvreid, kipuvad pühale tulele ning viivad läbi rituaale ja tseremooniaid. On mungasid, keda kutsutakse Sannyasaks, ja gurusid, kes on hindu pühakirjade õpetajad.
 • JUMALATEENISTUSMAJAD
 • FAKTE Hinduism
 • Sümbolitega OBJEKTID
 • Uskumused
 • Hinduism ei ole spetsiifilisi asutaja, kuna see välja arenenud Brahminism, traditsioon, mis võib kuupäeva muinasajal. Sõna "hindu" pärineb Induse jõe nimest. Induse jõgi voolab 1800 miili kaugusel Tiibetist läbi Kashmiri ja Pakistani mereni.
 • Hindu templeid nimetatakse mandiirideks. Nad on sageli pühendatud erinevatele jumalatele. Paljud hindud kummardavad (teevad puja) iga päev kodus ja neil on piltide või kujudega pühamu, kus pereliikmed saavad koos kummardada ja ohvreid murti (püha kuju) teha. Paljud hindud viivad palverännakuid ka India templitesse ja pühapaikadesse.
 • Om on peamine sümbol. See on meditatsiooni või palve ajal loetud heli, mis ühendab oma mõtted Jumalaga ja esindab Brahmanit. Lootose lill on hinge sümboolne ja esindab loomingut. Lehma austatakse toidu allikana ja elu sümbolina ning teda ei tohi kunagi tappa. Dharma on hea elu juhtimise kood ja seda tähistab ratas. Japamala või mala on palvehelmed.
 • Hindud usuvad ühte jumalasse Brahmani ja jumalate kolmainsusse, mis koos moodustavad ta: Brahma, Višnu ja Šiva. Karma või teod dikteerivad, milline saab olema teie järgmine elu. Mokša on veendumus, et inimene on saanud Brahmaniga üheks, vabaneb reinkarnatsiooni tsüklist. Hindu religiooni kõige pühamad tekstid on iidsed veedad.
Over 20 Million Storyboards Created
Storyboard That Family