Vana-India Elulugu

Vana-India Elulugu

Storyboard Description

Loo Vana-India ajal olulise inimese või sündmuse elulugu!

Storyboard Text

  • Varajane elu ja kuningaks saamine Ashoka vanaisa Chandragupta Maurya tuli tagasihoidlikest algustest enne India Nanda impeeriumi kukutamist ja Mauria impeeriumi loomist. See impeerium laienes iidse India suurimaks impeeriumiks. See hõlmas enamikku tänapäeva Indiast, Bangladeshist, Nepaalist, Pakistanist ja Afganistanist, mida tol ajal kontrollisid kreeklased. Chandragupta andis oma trooni oma pojale Bindusarale, kes valitses aastast 297 e.m.a kuni surmani aastal 272 e.m.a. Kui isa suri, ei olnud Ashoka troonijärjekorras. Siiski haaras ta venna käest võimu ja järgnes neli aastat kestnud verine kodusõda. Ashoka tappis igasuguse vastuseisu oma võimule. Temast sai kuningas aastal 268 e.m.a. Tema halastamatus pälvis talle nime Ashoka the Fierce.
  • Kuningas Ashoka Suur Mauriaani impeerium (Valitses 268 e.m.a. - 232 e.m.a)
  • Ashoka Suur Arhitektuur õitses Ashoka võimu all. Meisterdati kiviskulptuurid, kõige tuntum Sarnathi lõvipealinn. Ta ehitas haiglaid, botaanikaaedu, teid, kaevusid ja muud kasulikku infrastruktuuri kogu oma impeeriumis. Kuigi ta ei kasutanud enam oma armeed vallutamiseks, ei tagastanud ta ühtegi vallutatud maad ja ta pidas endiselt suurt armeed, tal olid ranged seadused ning ta lubas orjapidamist ja hukkamist.
  • Üleminek budismiks ja Ashoka ediktid Pärast Kalinga vallutamist muutis Ashoka oma viisi, lükkas tagasi vägivalla ja võttis budismi omaks. Ta edendas rahu, armastuse ja vägivallatuse põhimõtteid, austades kõiki elusolendeid. Temast sai isegi taimetoitlane ja keelati loomade julmus. Ashoka levitas oma sõnumit sellega, et käskkirjad olid kogu oma impeeriumisse nikerdatud ja paigutatud. Käskkirjad juhendasid tema inimesi, kuidas elada kõigi vastu heatahtlikult, lugupidavalt ja sallivalt.
  • Pärand Pärast Ashoka surma aastal 232 e.m.a langes Maurjaani impeerium langusse. Ashoka Suurt austatakse Indias tänapäevalgi. Tema valitsemise sümboleid on kõikjal, nagu näiteks India lipu seaduste ratas (Ashoka tšakra) ja Lions at Sarnathi kohta raha (ruupiat). Ashokat mäletatakse rahu poole pöördumisest, India ühendamisest ja budismi levitamisest kogu Indias ja välismaal.
  • Ashoka äge A Kui Mauriaani impeerium oli juba massiline. Ashoka tahtis veel territooriumi vallutada ja tegi seda vägivaldselt. India kaguosas asuv Kalinga, ressursside ja India ookeani äärsete kaubasadamate rikas, oli üks sellistest vallutustest. Aastal 261 e.m.a saatis Ashoka oma armeed Kalinga vallutamiseks. Mauriani armee oli oma aja suurim vägi 600 000 jalaväelase, 30 000 ratsaväe ja 9000 sõjaelevandiga! Kalinganid purustati umbes 100 000 surnuga ja 150 000 võeti vangiks. Kui ta nägi enda põhjustatud laastamist, muutus äge Ashoka meelt.
Over 20 Million Storyboards Created
Storyboard That Family