עדה בלאק ג'ק, אינופיאט, הישרדותית
Updated: 12/4/2020
עדה בלאק ג'ק, אינופיאט, הישרדותית

Storyboard Text

  • עדה בלאק ג'ק הייתה אינופיאט ונולדה בשנת 1898. כשהייתה רק בת 8 היא הייתה לבד עם אביה כשנפל בחולה אנוש. היא ארזה אותו על מזחלת והתחככה במהלך הלילה לעבר נום לעזרה. באופן טרגי, הוא מת בדרך והיא נאלצה להסתובב ולהביא אותו הביתה.
  • ארבעה חוקרים הגיעו לנום בחיפוש אחר אישה ילידית שתוכל לתרגם, לבשל ולתפור עבור הצוות שלהם. מחפשת להרוויח כסף עבור בנה, עדה הסכימה. בשנת 1921 הם יצאו למשימה לתבוע את האי Wrangel הלא מיושב בעבור בריטניה (או המציע הגבוה ביותר). האי Wrangel היה 100 ק"מ צפונית לסיביר ו 600 ק"מ צפונית-מערבית לנומה!
  • אינופיאט, אמא חד הורית, Castaway, Survivor (1898-1983)
  • ADA BLACKJACK
  • בגיל 16 עדה התחתנה עם כלבנית בשם ג'ק בלאק ג'ק ויחד נולדו להם 3 ילדים, שניים מהם נפטרו בינקותם. ג'ק היה פוגעני להחריד ונטש את המשפחה. ילדם השלישי, בנט, היה חולה בשחפת כרונית. נטושה וילדה, עדה הייתה חסרת כל ועשתה את הבחירה הקשה להכניס את בנה לבית יתומים עד שתוכל להרוויח מספיק כסף כדי לטפל בו כראוי.
  • ב- 15 בספטמבר 1921 הם הגיעו לאי וורנגל לחקור. לרוע המזל, התנאים באי היו קשים ביותר. המנות נגמרו והצוות לא לכד בעלי חיים למאכל. שלושה מהגברים ניסו לחצות את ים צ'וקצ'י הקפוא שאורכו 700 קילומטר. הם אבדו ומעולם לא שמעו מהם! בלק ג'ק נותר עם אדם אחד, אך הוא נפטר זמן קצר לאחר מכן מצפדינה.
  • בלאק ג'ק היה נחוש להילחם כדי להישאר בחיים כך שהיא עשויה להתאחד עם בנה. בן זוגה היחיד היה חתול המשלחת, ויק. בלאק ג'ק למדה ללכוד שועלים ולתפוס כלבי ים. היא גם הייתה צריכה להיזהר כדי להימנע מדובי הקוטב! בלאק ג'ק שרד שנתיים באי וורנגל ולבסוף חולץ באוגוסט 1923.
  • לאחר הצלתה התפרסמה בלאק ג'ק בכל רחבי העולם. עיתונים כינו אותה "נקבה אמיתית רובינסון קרוזו". היא לא העריכה את קרקס התקשורת שבא בעקבות הצלתה. היא רק רצתה לחיות חיים שקטים עם בנה. בלאק ג'ק הרוויחה משכורת מהטיול יחד עם כמה מאות דולרים עבור פרוות שהיא לכדה כשהיא באי וורנגל. עם זאת, היא לא קיבלה כסף מהספרים והמאמרים הפופולריים הרבים שבעקבותיהם סיפרו את סיפורה. עדה בלאק ג'ק נפטרה ב- 29 במאי 1983 והיא קבורה באנקורג 'שבאלסקה.
Over 15 Million Storyboards Created
Storyboard That Family