Antspauduota: Rasizmas, Antirasizmas ir tu: Biografijos Plakatas
Updated: 2/6/2021
Antspauduota: Rasizmas, Antirasizmas ir tu: Biografijos Plakatas

Storyboard Description

Knygoje „Antspauduota“ yra minėta tiek daug istorinių asmenybių: rasizmas, antirasizmas ir tu. Šioje veikloje studentai gali pasirinkti vieną asmenį, kuris galėtų toliau tyrinėti, ir sukurti biografijos plakatą. Studentai tyrinės savo asmenį ir rašys apie jų kilmę ir svarbiausius pasiekimus. Jie gali naudoti atitinkamus simbolius, simbolius, daiktus ir scenas, kad atspindėtų asmens atributus.

Storyboard Text

  • Ida B. Wells Pedagogas, tiriamasis žurnalistas, pilietinių teisių aktyvistas, sufragistas, kovos su linčo kryžiuočiu vadovas (1862–1931)
  • Wellsas persikėlė į Niujorką ir toliau rašė ir pasisakė prieš linčą, rasinę diskriminaciją ir neteisybę. Jai jos pastangose pritarė garsus panaikinimo pareigūnas Frederickas Douglassas. 1898 m. Ji netgi atvedė savo priešlinčo kampaniją į prezidento McKinley kabinetą. 1895 m. Ida ištekėjo už buvusio pavergto asmens ir laikraščio redaktoriaus Ferdinando Barnetto. Jie susilaukė keturių vaikų. Jos kryžiaus žygis už lygias teises tęsėsi ir 1896 m. Wells įkūrė Nacionalinę spalvotų moterų asociaciją ir 1909 m. Buvo vienas iš NAACP įkūrėjų. Wellsas persikėlė gyventi į Ilinojaus valstiją ir kovojo už moterų teisę balsuoti, 1913 m. Įkūręs „Suffrage Club“ Čikagoje. 1913 m. Vašingtone, Vašingtone, vykusiame moterų rinkimų parade 1913 m., Baltoji sufragistė Alice Paul pranešė Wellsui, kad ji ir kiti juodieji sufragistai turės žygiuoti atgal. Velsas buvo įsiutęs, drąsiai atsisakė ir žygiavo Čikagos kontingento priekyje. Ida B. Wells mirė 1931 m. Kovo 25 d. Čikagoje, IL. Jos drąsus aktyvumas ir stiprybė tarp sunkumų ir toliau įkvepia. Ji buvo apdovanota Pulitzerio premija už gyvenimo darbą, kovojant su neteisybe 2020 m.
  • 1882 m. Wells su broliais ir seserimis persikėlė gyventi į Tenesį, kad galėtų gyventi pas savo tetą. Ji lankė kursus Fisk universitete ir toliau dėstė. 1884 m. Wells buvo fiziškai priversta iš mokamos vietos traukinyje dėl savo lenktynių. Ji kovojo su neteisybe ir iš pradžių laimėjo! Tačiau nutarimą panaikino Tenesio Aukščiausiasis Teismas. Pietuose buvo užkoduota diskriminacinė ir segregacinė praktika, siekiant išlaikyti baltų viršenybės valdžios struktūrą, nepaisant vergijos pabaigos. Ši patirtis paskatino Wellsą aktyvizmu ir žurnalistika, kai ji dokumentavo rasinės diskriminacijos klausimus. Wells toliau dėstė, rašė straipsnius ir netgi turėjo savo laikraščius, Memfio laisva kalba ir Priekinis žibintas ir Laisva kalba. Wellsas ėmėsi kovos su linčo praktika, kai jos draugai, „Black“ parduotuvių savininkai, buvo linčuojami, kai jų parduotuvė tapo konkurencinga baltosioms parduotuvėms. Velsas apkeliavo visus pietus, atskleisdamas baltųjų viršininkų terorizmo paplitimą, įvykdytą juodaodžių bendruomenėse smurto ir linčo minia. Jos parodose és įdėti ją į rimtą pavojų ir jai spaustuvė buvo sunaikinta baltas mob.
  • Ida B. Wells gimė pavergta Holly Springs, MS 1862 m. Liepos 16 d., Jamesui ir Lizzie Wellsui. Pasibaigus pilietiniam karui ir 1865 m. Priėmus 13-ą pataisą, jos šeima buvo išlaisvinta iš vergovės. Tačiau afroamerikiečiai ir toliau susidūrė su rasine diskriminacija ir smurtu, sukurdami daugybę visiškos lygybės kliūčių. Wellso tėvai aktyviai dalyvavo Freedmano pagalbos draugijoje ir padėjo įkurti naujai emancipuotų afroamerikiečių universitetą Shaw universitetą (dabar vadinamą Rust College). Wells studijavo Rust koledže, bet tragedija įvyko, kai jai buvo 16 metų, kai abu tėvai ir jaunesnysis brolis mirė nuo geltonosios karštinės. Wells dirbo mokytoja, kad išlaikytų save ir kitus savo brolius ir seseris. Laisvalaikiu ji toliau lankė kolegijos kursus ir rašė į vietinį laikraštį.
  • Pulitzerio premija Apdovanotas: Ida B. Wells „už puikų ir drąsų pranešimą apie siaubingą ir žiaurų smurtą prieš afroamerikiečius linčo epochoje“. 2020 m
  • - Be Idos negalima rašyti baisiai. - Belmonto ir Pauliaus moterų lygybės nacionalinis paminklas
  • „Neteisėtų klaidų ištaisymo būdas yra nukreipti tiesos šviesą į juos“.