Zīmogs: Rasisms, Antirasisms un Jūs: Biogrāfijas Plakāts
Updated: 2/6/2021
Zīmogs: Rasisms, Antirasisms un Jūs: Biogrāfijas Plakāts

Storyboard Description

Grāmatā ir apzīmēti tik daudz vēsturisku personu, kas apzīmogoti ar zīmogu: rasisms, antirasisms un tu. Šajā aktivitātē studenti var izvēlēties vienu personu, kuru izpētīt tālāk, un izveidot Biogrāfijas plakātu. Studenti pētīs savu personu un rakstīs par viņu pieredzi un galvenajiem sasniegumiem. Viņi var izmantot atbilstošas rakstzīmes, simbolus, priekšmetus un ainas, lai attēlotu personas atribūtus.

Storyboard Text

  • Ida B. Vellsa Pedagogs, pētnieciskais žurnālists, pilsonisko tiesību aktīvists, sufragists, pretlinčošanas krustneši (1862-1931)
  • Velss pārcēlās uz Ņujorku un turpināja rakstīt un runāt pret linčiem, rasu diskrimināciju un netaisnību. Viņas centienos viņu atbalstīja slavens atcelšanas speciālists Frederiks Duglass. Viņa 1898. gadā pat atveda savu pret linčiem vērsto kampaņu prezidenta Makkinlija birojā. 1895. gadā Ida apprecējās ar bijušo paverdzināto personu un laikraksta redaktoru Ferdinandu Barnetu, un viņiem bija četri bērni. Viņas krusta karš par vienlīdzīgām tiesībām turpinājās, un 1896. gadā Velss nodibināja Nacionālo krāsaino sieviešu asociāciju un 1909. gadā bija viens no NAACP līdzdibinātājiem. Velss pārcēlās uz Ilinoisu un cīnījās par sieviešu balsstiesībām, 1913. gadā nodibinot Suffrage Club Čikāgā. 1913. gada Vašingtonas DC sieviešu vēlēšanu parādē baltā sufragiste Alise Pola informēja Velsu, ka viņai un citiem melnajiem sufragistiem būs jāgājienā atpakaļ. Velss bija nikns un drosmīgi atteicās un devās uz priekšu Čikāgas kontingenta priekšā. Ida B. Vellsa nomira 1931. gada 25. martā Čikāgā, IL. Viņas mantojums par drosmīgu aktīvismu un spēku grūtībās turpina iedvesmot. Viņai tika piešķirta Pulicera balva par mūža darbu cīņā ar netaisnību 2020. gadā.
  • 1882. gadā Velss kopā ar brāļiem un māsām pārcēlās uz dzīvi Tenesī, lai dzīvotu pie krustmātes. Viņa izgāja kursus Fisk Universitātē un turpināja pasniegt. 1884. gadā Velsu sacensību dēļ fiziski piespieda no apmaksātās vietas vilcienā. Viņa cīnījās ar netaisnību un sākotnēji uzvarēja! Tomēr šo lēmumu Tenesī Augstākā tiesa atcēla. Dienvidi likumos iekodēja diskriminējošas un segregācijas praksi, lai saglabātu balto pārākumu varas struktūru, neskatoties uz verdzības beigām. Šī pieredze mudināja Velsu uz aktīvismu un žurnālistiku, kad viņa dokumentēja rasu diskriminācijas jautājumus. Velsa turpināja mācīt, rakstīt rakstus un pat piederēja pati savām avīzēm, Memfisas brīvā runa un lukturi un Brīvā runa. Velss pievērsās linčošanas praksei, kad viņas draugi, Black pārtikas preču veikalu īpašnieki, tika linčoti pēc tam, kad viņu veikals kļuva konkurētspējīgs ar balto īpašnieku veikaliem. Velss apceļoja visus dienvidus, atklājot baltās varas pārstāvju terorisma izplatību, ko melnās kopienās izdarīja vardarbība un linču pūļi. Viņas ekspozīcijas un viņas pakļāva nopietnām briesmām, un viņas baltā pūļa iznīcināja viņas tipogrāfiju.
  • Ida B. Vellsa piedzima paverdzināta Holmspringsā, MS 1862. gada 16. jūlijā Džeimsam un Lizijai Vellām. Viņas ģimene tika atbrīvota no verdzības pēc pilsoņu kara beigām un 13. grozījuma pieņemšanas 1865. gadā. Tomēr afroamerikāņi turpināja saskarties ar rasu diskrimināciju un vardarbību, radot daudz šķēršļu pilnīgai vienlīdzībai. Velsa vecāki aktīvi darbojās Freedman's Aid Society un palīdzēja dibināt universitāti nesen emancipētiem afroamerikāņiem - Šova universitāti (tagad sauktu Rust College). Velss studēja Rūsas koledžā, bet traģēdija notika, kad viņai bija 16 gadu, kad gan viņas vecāki, gan jaunākais brālis nomira no dzeltenā drudža. Velss strādāja par skolotāju, lai uzturētu sevi un citus brāļus un māsas. Brīvajā laikā viņa turpināja mācīties koledžas kursos un rakstīja vietējam laikrakstam.
  • Pulicera balva Piešķirts: Ida B. Vellsa "par izcilu un drosmīgu ziņošanu par šausminošo un ļauno vardarbību pret afroamerikāņiem linča laikmetā". 2020. gads
  • "Bez Īdas jūs nevarat burvīgi burtot." - Belmonta-Pola sieviešu vienlīdzības nacionālais piemineklis
  • "Veids, kā novērst nepareizību, ir vērst pret viņiem patiesības gaismu."