Łączenie się z tematem "Ozymandias": buddyjskie bamijany

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Połączenia Tekstowe: Temat Ozymandias Poem

Storyboard Text

  • Buddowie z Bamiyan to dwie duże statuetki Buddy wyryte w bok klifu w Afganistanie. Ich początki są uważane za w VI wieku.
  • Jeden Budda jest mniejszy od drugiego. Im większy był Budda, miał ponad 180 stóp wzrostu, a mniejszy Budda mierzył ponad 124 stóp.
  • Buddy zostały wyryte w urwisko w tym miejscu, ponieważ był kiedyś ośrodkiem buddyjskim. Mnisi buddyjscy używali tego miejsca jako miejsca do nauki, medytacji i kultu. Wzniesiono je jako hołd mocy Buddy, było wiele jaskiń, które mnisi żyli, wyryte w klifie.
  • W ciągu wieków było wiele prób zniszczenia Buddów, a na szczęście większość z nich nie odniosła sukcesu. Jeden z afgańskich królów udało się zniszczyć większą twarz posągu.
  • W 2001 roku Talibowie z powodzeniem zniszczyli posągi, dmuchając ich w górę. Talibowie postrzegali posągi jako bałwochwalstwo i zdecydowali, że sprzeciwiają się założeniu ich interpretacji islamu. Za posągami odkryto wielkie jaskinie wypełnione pięknymi rzeźbami.
  • W 2011 r. Pomimo rzeźb, które można naprawić, UNESCO (Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury) ogłosiła, że ​​nie naprawi Buddów. Podały koszt i brak oryginalnych materiałów do wykorzystania w odbudowie ich decyzji. Ten wielki i potężny punkt orientacyjny jest obecnie tylko w książkach i obrazach historycznych.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art