Badanie Modern Day Government Overreach na rok 1984

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

NSA Scandal - Współczesne porównania rządu nadmiernego za rok 1984

Storyboard Text

  • SKANDAL NSA W LATACH 2013-2015
  • Edward Snowden, zatrudniony przez rząd, pracujący w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, napotyka trudne dokumenty, które kradnie.
  • 6 czerwca 2013 r. The Washington Post i The Guardian publikują informacje na temat programu NSA o nazwie "PRISM", który zapewniał bezpośredni dostęp do serwerów głównych firm internetowych, aby zebrać wszystko, począwszy od wiadomości e-mail do zdjęć. Gniew jest namacalny.
  • Snowden nawiązuje kontakt z dwoma dziennikarzami, jednym z The Guardian w Wielkiej Brytanii, a jednym z The Washington Post. Po wielu nielegalnych spotkaniach, 5 czerwca 2013 r. The Guardian publikuje tajne orzeczenie sądowe, które ujawnia szpiegowanie we wszystkich rozmowach z Verizon, nawet z niewinnymi obywatelami Stanów Zjednoczonych.
  • 30 czerwca 2013 r. The Guardian ujawnia, że ​​NSA nie tylko szpieguje na regularnych Amerykanach, ale także szpiegują w agencjach zagranicznych i komunikacji zagranicznej.
  • Wprowadź kod PIN
  • W dniu 19 lutego 2015 r. The Intercept informuje, że program Wielkiej Brytanii GCHQ i NSA spiskowały kradzież kluczy szyfrujących znalezionych w milionach kart SIM w telefonach komórkowych.
  • Kongres uchwala ustawę o wolności z USA w dniu 2 czerwca 2015 r., Próbując zakończyć gromadzenie danych zbiorowych przez NSA. Po raz pierwszy od ponad 30 lat Kongres zatwierdza projekt ustawy ustanawiającej "ograniczenia i nadzorowanie" w zakresie uprawnień nadzoru NSA.
  • Snowden jest obecnie udzielany azylu w Rosji, ironicznie narodu o straszliwym rejestrze praw człowieka i bardzo małej wolności prasy. Jest uważany przez wielu za bohatera, a przez wielu za zdrajcę. Niezależnie od tego, jego czyny poważnie wpływały na tajne operacje rządu i zmusiły rząd do bardziej przejrzystego.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art