Diagram Koloru Purpury

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Schemat Kolorów Purple Plot - Alice Walker

Storyboard Text

 • EKSPOZYCJA
 • Celie jest młodą dziewczyną Afroameryki, która urodziła już dwoje dzieci przez ojca. Martwi się, ponieważ wydaje się, że skupia się na swojej małej siostrze Nettie. Chce ją poślubić (później okazuje się Albert), ale nie chce zostawić Nettie za sobą. Ona ostatecznie poślubia Alberta, a Nettie przychodzi do nich, ale kiedy spieszy postępy Alberta, wyrzuca ją.
 • PUNKT KULMINACYJNY
 • KONFLIKT
 • Celie niszczy życie i małżeństwo, wychowuje dzieci Alberta i stara się uniknąć jego bicia. Albert jest zakochany w śpiewakie o imieniu Shug Avery i znosi Celie za to, że nie jest nią. Celie też spada na Shug, a gdy Shug zachoruje, a Albert przynosi ją do domu, aby się nią zająć, Celie ma ciężki czas ukrywając swoje uczucia.
 • SPADAJĄCE DZIAŁANIE
 • WZROST AKCJI
 • Shug staje się przyjacielem i powiernikiem Celie, a Celie zaczyna odnajdywać swój głos mimo Alberta. Shug używa jej wpływów, aby powstrzymać Alberta przed pobiciem Celie, ale gdy Shug odchodzi, zarówno Celie, jak i Albert są złamane sercem. Żona Harpo, Sofii, zostaje zamknięta, aby uspokoić żonę burmistrza, ale zabiorą ją do pracy dla domu burmistrza jako służącej. Shug wraca ze swoim nowym mężem Grady, a Shug i Celie wreszcie zaczynają romantyczną relację ze sobą.
 • ROZKŁAD
 • Poprzez Shug Celie odkrywa, że ​​Albert ukrywał list od swojej siostry Nettie, która obecnie jest misjonarzem w Afryce z Samuelem i Corrine, dwojgiem ludzi, którzy wychowują dzieci Celie'ego Adama i Olivię. Celie odkrywa też, że jej ojcem jest jej ojczym. Celie zostaje przezwyciężona przez morderczą wściekłość z powodu ukrycia listów przez Albert od lat. Nettie mówi, że ona i Samuel i dzieci wkrótce wracają do Ameryki. Corrine odeszła od choroby, a Nettie i Samuel są żonaty.
 • Shug i Grady zabierają Celie z nimi do Memphis, gdzie Celie dowiaduje się, że jest utalentowaną krawcową i zaczyna robić spodnie. Pa umiera, a Celie odziedziczyła dom, ziemię i sklep generałów, ponieważ w rzeczywistości należało do jej prawdziwego ojca, a potem do matki. Wraca do domu, a Shug zakochuje się w 19-letnim flecistce. Zrywa się z nim. Celie i Albert stają się przyjaciółmi, jak Albert zdaje się zmienił jego sposób. Zarówno miłość Shug, jak i Shug.
 • Krótko po opuszczeniu Shug, Celie otrzymuje wiadomość, że łódź niosąca ze sobą siostrę i rodzinę została zahamowana przez niemiecką kopalnię, ale ona nie chce uwierzyć. W końcu Shug wraca, opuszczając Germaine, a ona, Albert i Celie żyją treścią. Sofia i Harpo również są razem. Nagle jedna noc samochodu podbiega, a Nettie, Samuel, Adam, Olivia i żona Olinki z Adamy Tashi wychodzą. W kilka dni po spotkaniu rodzinnym Celie czuje się młodsza, niż kiedykolwiek wcześniej czuła i wreszcie szczęśliwa.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art