Dr Jekyll i Mr. Hyde Literackie Konflikty

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Dr Jekyll i Mr. Hyde Literacki Konflikt Planistyczny Plan Lekcji

Storyboard Text

  • MAN vs MAN
  • MAN vs SELF
  • MAN vs SPOŁECZEŃSTWO
  • O Boże! O Boże!
  • Dr Jekyll jest przerażony faktem, że Hyde pojawił się w ciągu nocy, bez potrzeby stosowania eliksiru. Czuje, że musi wybrać, więc wycisnął Hyde'a. Kiedy wreszcie wciąga i obudzi go, Hyde stał się niekontrolowanym potworem. Jest tak zły na to, że tak długo trzyma się tego, że on morduje Sir Carew za przyjemność. Jekyll jest przerażony przez Hyde'a, a rzeczywiście postrzega go jako osobną całość.
  • Henryk Jekyll urodził się w dobrobytu, był dobry i szanowany i miał gwarancję honoru i wybitnej przyszłości. Jednak to nie wystarczyło mu. Pragnie "nieprawidłowości", które dają mu "chorobliwe poczucie wstydu". Starał się znaleźć sposób, aby doświadczyć obu tych aspektów swojej tożsamości, nie szkodząc jego reputacji, co prowadzi do nieetycznych eksperymentów, które powodują Hyde.
  • Nieetyczne eksperymenty dr Jekyll doprowadziły go do oderwania jego relacji z doktorem Lanyon sprzed wielu lat, ponieważ Lanyon nie zgadza się. Ubezpieczająca droga nieetycznych eksperymentów Jekylla stawia go w sprzeczności z całą wspólnotą naukową. Te eksperymenty, kiedy zmieni się w Hyde, również stawiają go w sprzeczności z przyjaciółmi, którzy nigdy nie powinni wiedzieć, że idzie przeciw granicom autentyczności i reputacji wiktoriańskiej, aby spełnić jego potrzeby za niegodziwość.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art