Dr Jekyll i Pan Hyde Motywy, Motywy i Symbole

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Motywy scenariuszy Jekyll i Hyde, motywów i symboli

Storyboard Text

  • DRZWI
  • PRZYKŁAD
  • FIZJONOMIA HYDE'A
  • Drzwi są środkiem, w którym Hyde ma wejść i opuścić dom Jekyll bez przeszkód. Daje Jekyllowi ostateczną wolność objęcia jego wewnętrznym zła, zostania Hyde, i idzie o miasto, angażując się w złe wyczyny, nie ponosząc odpowiedzialności za swoich sług i przyjaciół. Kiedy Jekyll postanawia przestać obracać się w Hyde, rozdrabnia klucz do drzwi pod piętą; Jednak ostatecznie nie powstrzymuje złego Hyde'a od powrotu.
  • Twarz Hyde'a wyczuwają czyste zło; Zwykły widok go inspiruje ludzi do nienawiści, boi się go lub całkowicie go odpycha. Enfield odnosi się: "Jest coś złego w jego wyglądzie; Coś nieprzyjemnego, coś wręcz godnego nienawistnego ". Hyde jest mały, ponieważ jest stroną osobowości Jekylla, która nie została odżywiona: zła strona, która została stłumiona od lat.
  • SÓL
  • Sól, którą Jekyll używa do sfinalizowania i udoskonalenia swojego eksperymentu okazuje się nieczysty. To jest ironia, że ​​to zanieczyszczenie jest tym, co pozwala na eksperyment i wydobywa zanieczyszczenie w Jekyllu. Kiedy Jekyll walczy o pozostanie jako Jekyll, odkrywa, że ​​wszystkie nowe próbki tej soli są czyste, a on zdaje sobie sprawę z błędu. Właśnie w tym momencie Jekyll zdaje sobie sprawę, że nie może być zbawiony.

Image Attributions

More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art