Early Humans Bio

Early Humans Bio

Storyboard Description

Uczniowie mogą badać i tworzyć plakat biograficzny o osobie, która wniosła wkład w naszą wiedzę o ewolucji i wczesnych ludziach! Ten plakat dotyczy Mary Leakey, słynnej paleoantropolog!

Storyboard Text

  • Mary Leakey 1913-1996
  • Mary Douglas Nicol Leakey urodziła się 6 lutego 1913 roku w Londynie w Anglii. Była córką artysty i uwielbiała rysować. Mary wykorzystała ten talent w swojej karierze w paleoantropologii. Kiedy Mary miała zaledwie 17 lat, działała jako ilustratorka podczas wykopalisk archeologicznych! Mary poznała Louisa SB Leakeya, archeologa i antropologa, w latach trzydziestych XX wieku i pobrali się w 1937 roku. Jako zespół Leakeyowie przenieśli się do Afryki i pracowali nad odkryciem szeregu skamieniałości w Tanzanii. O swojej miłości do przygód i wypraw Mary powiedziała: „Wolę być w namiocie niż w domu!”
  • W 1948 roku Mary odkryła częściowej czaszki kopalnych przodka obu małp i ludzi zwanego Proconsulafricanus. Uważa się, że ma 18 milionów lat i jest uważane za kluczowe odkrycie. W 1959 roku Mary odkryła częściową skamielinę czaszki wczesnego człowieka znanego dziś jako Australopithecus boisei . Ten hominid miał mały mózg i duże zęby i uważa się, że ma 2 miliony lat. W 1960 roku Leakeys dokonali kolejnego dramatycznego odkrycia. Znaleźli skamieniałości tak zwanego Homo habilis , hominida, który żył 2,3-1,6 miliona lat temu! Ten hominid wykazał dowody używania kamiennych narzędzi, nadając mu przydomek „Handy Man”.
  • Louis Leakey zmarł w 1972 roku, ale Mary kontynuowała dzieło ich życia. W 1979 roku Mary dokonała kolejnego ważnego odkrycia, kiedy znalazła ślad wczesnych ludzkich śladów w Tanzanii. Uznano to za pierwszy bezpośredni dowód aktywności fizycznej hominidów. Mary napisała dwie książki później w życiu. Olduvai Gorge: My Search for Early Man i jej autobiografia Disclosing the Past . Mary zmarła w Nairobi, Kenia, Afryka 9 grudnia 1996 roku. Jej dzieci Richard, Jonathan i Philip kontynuują jej pracę za pośrednictwem Leakey Foundation. Mary Leakey została zapamiętana jako pionierka i paleoantropolog, której ważne odkrycia poszerzyły naszą wiedzę i zrozumienie naszych wczesnych ludzi.
  • Mary Leakey: Wielka dama archeologii
Over 20 Million Storyboards Created
Storyboard That Family