Historia Holokaustu - Życie w Oświęcimiu

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Historia Holokaustu - życie w Oświęcimiu - życie w obozach koncentracyjnych

Storyboard Text

 • 1. PROCES SELEKCJI
 • 2. PRZYBYWAJĄCYCH DO AUSCHWITZ
 • 3. WARUNKI ŻYCIA
 • Proces wyboru, w którym Żydzi i inne grupy etniczne zostały przeniesione do obozów koncentracyjnych i zagłady, rozpoczęto wraz z identyfikacją. Żydzi, Cyganowie, wrogowie nazistowskich reżimów, jeńcy wojenni i inni zostali zidentyfikowani i zmuszeni do pociągów, które doprowadziły ich do różnych obozów, w tym Auschwitz. W sumie zostało wywiezionych do Oświęcimia ponad 1,3 mln osób, z czego 1,1 mln zostało zamordowanych.
 • 4. PRACA / RUTYNA
 • Deportowani przybyli do Auschwitz głównie pociągiem. W 1942 r. Przyjeżdżano kilka pociągów codziennie. W 1944 r. Ścieżki zostały wprowadzone bezpośrednio do obozu, aby obsługiwać 440 000 Żydów węgierskich. Po przyjeździe zostali zmuszeni z pociągów, zostawiając wszystkie rzeczy za sobą. Natychmiast stwierdzono, że więźniowie są zdolni czy nie. Jeśli uznano ich za słaby, zostali natychmiast odesłani do ich zgonów.
 • 5. KARY / WYKROCZENIA
 • Więźniowie, którzy przeżyli proces selekcji wstępnej, zmuszeni byli znosić godne pożałowania warunki życia. Zostały przydzielone do koszar drewnianych, gdzie mieści się kilkuset więźniów. Nie było niewielkiej ochrony przed elementami naturalnymi, a koszary na ogół zawierały dwie małe piece do ogrzewania, a nie okna. Sanitacja nie istniała w istocie, a więźniowie zmuszeni byli wykorzystywać małe zasoby umożliwiające codzienne czynności sanitarne.
 • 6. WYJAZD
 • Każdego ranka odebrał telefon. Rozmowa z rolą może trwać kilka godzin, ponieważ więźniowie znoszą warunki pogodowe. Każdy więzień został przydzielony do zadania w Oświęcimiu, a większość pracy koncentrowała się wokół rozbudowy obozu, zbierania zasobów lub pozbycia się zmarłego. Jednakże, jeśli brakowało pracy więźnia, zabito ich. Pod koniec dnia odebrano kolejne wezwanie, które znowu mogło trwać kilka godzin. Dni były długie i zmęczone już osłabionymi więźniami.
 • Jeśli chodzi o naruszenia, wszystko i wszystko może być uznane za karalne. Uchybienia obejmowały kradzież dodatkowej żywności lub odzieży, lub nie wykonywanie pracy na potrzeby nazistowskich nadzorców. Częściej niż kara zwykle oznaczała śmierć za wszelkie naruszenia w celu zapewnienia posłuszeństwa i przypomnienia wszystkim, że opór jest daremny.
 • Spośród 1,3 miliona osób przywiezionych do Oświęcimia zamordowano 1,1 miliona osób. Oświęcim stał się głównym obozem zagłady w latach 1944-45, ponieważ wielu zostało przywiezionych tam tylko do celu. Jednak obóz został wyzwolony w 1945 r., A nadal kilka tysięcy ocalałych, słabych i chorych. Ucieczka była daleko i niewiele między nimi. Gdy zbliżały się siły radzieckie, wiele osób zmuszano na marsz śmierci do innych obozów.

Image Attributions

More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art