Ich Oczy Patrzyły na Boże Tematy, Symbole i Motywy

Ich Oczy Patrzyły na Boże Tematy, Symbole i Motywy
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Ich Oczy Patrzyły na Boże Tematy, Symbole i Motywy

Storyboard Text

 • WŁOSY JANIE
 • PRZYKŁAD
 • GRUSZKA I WIOSNA
 • Jody uważa to za zagrożenie, gdy dostrzega, że ​​Walter dotyka jej bez wiedzy Janie i domaga się, aby wiązała ją pod głową. Dla mężczyzn, włosy Janie są seksualną pokusą; Dla kobiet rodzi zazdrość i gniew ze względu na to, że włosy mają na swoich mężczyzn i dlatego, że same nie mogą rosnąć takich pięknych włosów. W pewnym sensie daje też Janie postrzeganie wyższej władzy niż inne, ponieważ jest wynikiem jej białego przodku.
 • W czasie kwitnienia gruszki, nastoletnia Janie zaczyna wyobrażać sobie, że to jest małżeństwo - prawdziwe zjednoczenie i partnerstwo, coś, co płynie naturalnie. Ona sama widzi swoje życie "jak wielkie drzewo w liściach z tym, co cierpiało, rzeczy cieszyły się, sprawę zrobiono i cofnęło się". Ten motyw kontynuuje się w całej powieści i poszukuje tego gruszkowego momentu w swoim małżeństwie do Logana i Joe'a. W końcu odkrywa ją z herbatą Cake.
 • MUŁ MIASTA
 • SKLEP Z JEŚĆAMI
 • Stary muł Matta Bonnera staje się legendą dla mieszkańców Eatonville. Mule jest głodny, stary i okrutnie traktowany przez Matta, więc często ucieka i pojawia się w różnych częściach miasta. Janie wyczuwa pokrewieństwo z mułem, który jest okrutnie traktowany i zniewolony przez Matta. Janie podżegała pod nosem do niesprawiedliwości, a Jody podeszła do niej. Kupuje mu od Matta 5 dolarów, mówi "odpocząć". Muł żyje przez resztę dni jako sławna osoba, dopóki nie umrze.
 • HURAGAN
 • Kiedy Jody przybywa do Eatonville, spodziewa się, że znajdzie wspanialą społeczność; Zamiast tego znajduje kilka osób bez kierownictwa lub napędu. Jody natychmiast zdaje sobie sprawę, że wiele trzeba zrobić: pierwszą z nich jest budowa sklepu miejskiego. Janie trudno jest w niej pracować i nie może uczestniczyć w żadnej z rozmów, które mają miejsce na ganku sklepu. Znajduje sklep izolujący i ciężarowy; Jednak staje się sercem społecznym dla większości miasta.
 • Huragan dosłownie dewastuje Okeechobee, podnosząc komfort życia, które Janie i Tea Cake stworzyły dla siebie wśród pracowników migrujących w Bahamach. Figuratywnie dewastuje Janie i Herbatę Cake, ponieważ Tea Cake zawarowuje z wściekłością, starając się ratować Janie, a Janie musi zabić Tea Cake, ponieważ choroba niszczy jego umysł. Szczęście i bezpieczeństwo, które Janie dowiaduje się z Tea Cake, jest oderwane od niej śmiercią i musi znaleźć nowe znaczenie z jej doświadczeń.

Image Attributions

More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art