Ich Oczy Patrzyły na Diagram Boga

Ich Oczy Patrzyły na Diagram Boga
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Ich oczy patrzyły na Boga podsumowuje działkę wykresu

Storyboard Text

 • EKSPOZYCJA
 • KONFLIKT
 • WZROST AKCJI
 • Janie Crawford powraca do Eatonville, a starzy przyjaciele chcą wiedzieć, gdzie była. Teraz ma 40 lat, a ona trwa trzy razy. Opowiada swoją historię swojemu przyjacielowi Pheoby. Janie po raz pierwszy wyszła za mąż za starszego bogatego człowieka o imieniu Logan Killicks przez babkę, ale Janie nie była mu szczęśliwa. Poznaje i ucieka z mężczyzną o imieniu Joe Starks, który zabiera ją do nowego, afro-amerykańskiego miasteczka Eatonville, gdzie kupuje ziemię i staje się de facto burmistrzem.
 • PUNKT KULMINACYJNY
 • W ciągu pierwszych dwóch małżeństw Janie oczekuje szczęścia; Jednak okazuje się niespokojna i niezadowolona. Ona nie kocha Logana Killiciago i planuje zmusić ją do pracy na ziemi. Jako żona Joe, trzyma ją mocno w smycz. Jest zazdrosny o sposobie, w jaki patrzą na niego inni ludzie, zwłaszcza piękne włosy, więc upewnia się, że ją łączy i że nie oddziałuje z innymi miastami.
 • SPADAJĄCE DZIAŁANIE
 • Ostatecznie Janie jest tak zła na Joe nalegań na utrzymanie oddzielone od mieszkańców w Eatonville, że ona rzęsa na niego i uderza ją w twarz. Ich związek jest złamany, a Joe zachoruje i umiera. Janie odziedziczy swoje bogactwo i spotyka młodszego mężczyzny o nazwie Vergible Woods, znanego również jako Tea Cake. Janie spoczywa głową na obcasach zakochanych w Tea Cake, poślubiają i przeniosą się do Everglades.
 • ROZKŁAD
 • Janie odnajdzie szczęście z Tea Cake w swoim małżeństwie, mimo początkowego, skalistego startu. Jednak katastrofa uderza w huragan, który zmusza do ewakuacji Everglades. Początkowo herbata odmówiła wyjazdu, ale wtedy widząc powódź Lake Okeechobee, on i Janie łączą się z innymi w biegach na wyższym gruncie. Janie kończy się w wodzie i chwyta się za krowę z psem na plecach. Pies próbuje ją zaatakować, a Tea Cake interweniuje. On gryzie w twarz przez psa, który jest wściekły.
 • Janie i herbata Cake powracają do Everglades, aby pomóc w oczyszczaniu po huraganie. Tea Cake zachoruje kilka tygodni później, odmawiając jedzenia i picia. Lekarz diagnozuje go z wścieklizną. Tea Cake dowiaduje się, że brat pani Turner jest z powrotem w mieście i staje się zazdrosna i podejrzana, że ​​Janie go widzi; Jego zazdrość jest wzmacniany przez chorobę przejąwszy jego mózg. Wyciąga na nią pistolet, a Janie strzelił do niego z karabinem w obronie.
 • Janie zostaje aresztowana za zabójstwo Tea Cake. Chociaż większość czarnej społeczności jest przeciwko niej, białe kobiety biorą ją za burtę. Doktor Simmons świadczy o imieniu Janie. Janie zostaje uniewinniona, a ona posiada wyszukany pogrzeb na Tea Cake. Jest zdruzgotana. W końcu Janie wraca do Eatonville, gdzie opowiada swoją historię Pheoby'emu. Pheoby obiecuje złe rozmowy o Janie w mieście. Janie odkrywa, że ​​dusza wreszcie czuje się w spokoju ze względu na miłość, którą odkryła z Tea Cake.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art