Konflikt Literacki w Piwnicy i Wahadło

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

The Pit i wahadło literackie konfliktu Edgar Allan Poe opowiadanie

Storyboard Text

  • MAN vs SELF
  • Narrator jest w konflikcie z samym sobą. Wie, że został uznany winny, a on prawie czasami wydaje się akceptować jego kary. Jednak to nie powstrzymuje go przed próbą zbadania swojego lochu, albo ucieczki z wahadełka i dołu, sugerując, że pomimo rzeczywistych ludzkich reakcji na takie okropności, wie, że nie zasługuje na śmierć.
  • MAN vs NATURA
  • Narrator walczy z elementami - wymyślony przez człowieka, wciąż jednak poza kontrolą - w komorze. Po pierwsze, musi dowiedzieć się, jak uciec z wahadełka. Podczas gdy na desce palce są również gryzione przez szczury, gdy próbuje ich wyrwać z mięsa. Kiedy ucieknie z wahadełka, musi spróbować odepchnąć tył do murów, które popychają go ku dołowi, co oferuje nic innego jak śmierć.
  • MAN vs SPOŁECZEŃSTWO
  • Narrator znajduje się w tej sali tortur, ponieważ zaczynał się od tego, że został uznany za winnego w czasie hiszpańskiej inkwizycji. Choć nie wyjaśnia, dlaczego został uznany za winnego, to często zawierały wspólne powody karania w trakcie hiszpańskiej inkwizycji: ćwiczenia w tajemnicy innej religii; herezja; Odmowa zamiany; I politycznej opozycji wobec monarchii.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art