Motywy, Motywy i Symbole w Tragedii Richarda III

Motywy, Motywy i Symbole w Tragedii Richarda III
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Richard III Lesson Plan Szekspir motywy tematyczne, symbole

Storyboard Text

  • OBRAZ ZWIERZĘCY
  • PRZYKŁAD
  • FIZJONOMIA RICHARDA
  • Królewskim symbolem Richarda jest dzik, który lord Stanley widzi we śnie, a potem zaczyna obawiać się o bezpieczeństwo jego i Hastingsa przed Richardem (i słusznie). Dzik jest również zwierzęciem, które może zostać zabite tylko przez szlachcica; To zapowiada śmierć Richarda z rąk Richmonda. Richard jest również określany jako pająk, ropucha i jeża. Te brzydkie zwierzęta podkreślają deformacje i wygląd Richarda.
  • Deformacje Richarda wskazują na wewnętrzne zło dla jego duszy. Ma garbusa; Jego ramię jest zwiędnięte (co później przypisuje czary z Queen Elizabeth i Lady Shore, co pozwala mu zabić Hastingsa), jego twarz jest brzydka i urodził się przedwcześnie. Szekspir koncentruje się na fizycznych wadach Richarda, aby pokazać publiczności, że tak, rzeczywiście, jego wady znacznie się pogłębiają: tylko ktoś taki brzydki może popełnić takie straszne czyny.
  • PROROCTWA, DUCHY, PRZEKLEŃSTWA I MARZENIA
  • MORDERSTWO DWÓCH KSIĄŻĄT
  • Richard wykorzystuje fałszywe proroctwo, aby manipulować Edwardem w uwięzieniu Clarence'a. Przekleństwa królowej Małgorzaty są prawdziwe. Clarence marzy, że Richard wrzuca go za burtę; Stanley marzy, że "dzika" zabije go i Hastingsa. Duchy ofiar Richarda przeklinają Richarda i przynoszą nadzieję i duchy do Richmond. Wszystkie te elementy działają wspólnie i podkreślają rolę losu (a nie wolną wolę) w walce o tron.
  • Żądanie Richarda, aby dwaj książęta zostali zamordowani, na wiele sposobów wydaje się być ostatecznym zła. Kończy się sojusz Buckingham i Richarda. W tym samym czasie, jeśli publiczność miała przed sobą jakąś sympatię, jest to punkt przełomowy dla sympatii. Dwaj chłopcy są młodzi i niewinni, a zabicie dzieci jest ostatecznym grzechem w oczach wielu ludzi. To początek końca poszukiwań władzy przez Richarda.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art