Motywy, Symbole i Motywy w King Lear

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Motywy, Symbole i Motywy w King Lear

Storyboard Text

  • LEAR I GLOUCESTER'S BLINDNESS
  • PRZYKŁAD
  • BURZA
  • Zarówno Król Lear, jak i Earl of Gloucester, przegapili oczywiste oddanie i miłość swoich uczciwych dzieci na rzecz pochlebstwa i kłamstw innych dzieci. Prowadzi to ostatecznie do ich ruiny i ich śmierci. Gloucester cierpi również na fizyczną ślepotę w rękach Kornwalii, która jednocześnie ujawnia błędy Gloucestera w ufaniu Edmundowi. Gloucester ma pozostać bez zbędnego wzroku, ale po raz pierwszy widzi błąd jego decyzji.
  • W tym samym czasie król Lear zdaje sobie sprawę ze prawdziwego charakteru swoich córek, Gonerila i Regana, wraz z jego błędem wydzielania Cordelii, zaczyna się gwałtowna burza. Jest odzwierciedleniem jego wewnętrznego zamieszania, wraz z nierównowagą władzy w Wielkim łańcuchu Istnienia. Inni znawcy zauważają, że jest to jedna z najgorszych burz, jakiej kiedykolwiek widzieli, co dodatkowo potwierdza pomysł, że ponieważ korona jest w stanie kryzysu, niebo buntuje się gwałtownie.
  • PRZEBRANIA
  • KLASYCZNE KULTURY
  • Zarówno Edgar, jak i Kent muszą wykorzystać przebrania. Dla Kenta chce chronić Lear przed złymi córkami. Przebrał się i stał się wiernym sługą króla, utrzymując kontakt z Cordelią. Podobnie, Edgar musi ukryć się jako żebrak, aby uniknąć gniewu ojca, jaki wywołał Edmund. Utrzymuje jego ukrycie, dopóki nie zdoła pokonać Edmunda w odpowiedniej walce, chociaż jego objawienie tożsamości ojcu powoduje śmierć z powodu smutku i radości.
  • W całej sztuce bohaterowie nawiązują do różnych greckich i rzymskich bogów i pomysłów. Król Lear często wzywa do bogów o cierpliwość lub w złości, a podczas całej sztuki, Apollo, Jowisz, Jowisza, Juno i Kupidyn są wspomniane. Edgar, jako "Tom" nawiązuje do Nero. Król Lear wzywa Edgara do "greckiego filozofa" i dowiaduje się o pokrewieństwie z Edgarem, który trwa w trzeciej osobie jako "Tom", ponieważ sam Lear zaciera się w pewien rodzaj szaleńczego szaleństwa.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art