Motywy Tematyczne Plantacji w Plymouth

Motywy Tematyczne Plantacji w Plymouth
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

William Bradford z Tematów Plantacji w Plymouth

Storyboard Text

  • ZNACZENIE WIARY
  • PRZYKŁAD
  • SIŁA ZJEDNOCZONEJ WSPÓLNOTY
  • Bradford i inni Purytanie byli mocnymi wierzącymi w opatrzności, a ręką Boga prowadzącą wszystko. Kiedy Bradford napisał, że szczególnie nieprzyjemny statek został zatopiony w burzy podczas ich podróży w Mayflower, że to z powodu woli Boga. Wiara Pielgrzymów jest zawsze w centrum pisania Bradforda, a w przeciwieństwie do niektórych jego kolegów, którzy pisali w tym czasie, przypisał wszystkie sukcesy kolonii do siły, którą Bóg dał pielgrzymom w ich staraniach, a nie samym sobie.
  • Bradford pisze o pierwszej zimy, kiedy pielgrzymi cierpieli bardzo. Wspomina 6 lub 7 "osób dźwiękowych", którzy zrobili wszystko dla chorych i chorych. Zrobili to wszystko "chętnie i radośnie bez jakiegoś niechęci, pokazując w ten sposób swoją prawdziwą miłość swoim przyjaciołom i braciom ..." To jest poczucie zjednoczonej społeczności, którą podkreśla Bradford w całej jego narracji, wspólnoty, która zjednoczyła się Nie tylko w zamętu, ale w ich wierze iw rezultacie przeżyli.
  • WYTRWAŁOŚĆ
  • NAGRODY Z CIĘŻKIEJ PRACY
  • Pomimo ciężkiej zimy, potyczki z Pequotem, chorobami i walkami o budowę w Nowym Świecie daleko od Europy, pielgrzymi przetrwali i zaczęli się rozwijać. Pomimo napotkanych przeszkód, wynika to z ich determinacji do wytrwania. Część tego jest również spowodowana tym, że wiedzieli, że nie ma już dla nich miejsca w Anglii, ani w Holandii. Nigdzie indziej nie pójdzie, wytrwałość pielgrzymów pomaga im przetrwać i nadal zachować wiarę.
  • Ze względu na wytrwałość pielgrzymów, Bradford pisze o wielu nagrodach: ustanawiają traktat pokojowy z plemionami Nauset, które dostarczają niezbędnych pomocy i towarów dla osadników; Utworzenie kolonii Massachusetts Bay; Powstaje Uniwersytet Harvarda; Powstaje Konfederacja Nowej Anglii; Osadnicy mogą swobodnie praktykować swoją religię, jak chcą. Wszystko to pochodzi w wyniku ciężkiej pracy osadników, wytrwałości i wspólnej wiary w Boga.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art