Okres Zimnej Wojny - Wyścig Kosmiczny i Wyścig Broni

Okres Zimnej Wojny - Wyścig Kosmiczny i Wyścig Broni
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Warunki zimnej wojny - wyścig kosmiczny i wyścig zbrojeń - przy użyciu wykresu pająka uczniowie tworzą mapę wyrazów w celu zidentyfikowania i wyjaśnienia najważniejszych terminologii w definiowaniu i zrozumieniu ras i rasy kosmicznej zimnej wojny. Pozwoli to uczniom lepiej zrozumieć, jak bardzo kraje te przybyły na wojnę nuklearną, a także umocniły ideę wzajemnie zagwarantowanej zagłady, czyli zniszczenia nuklearne obu krajów, jeśli miałyby się najpierw atakować. Studenci będą mogli wyjaśnić i zdefiniować pojęcia, które pogłębiają zrozumienie obu wyścigów technologicznych, a także, jak napędzały napięcia między dwoma supermocarstwami świata. Działanie przyniesie również wiarygodność wciąż rozwijających się zmian technologicznych, które nadal kształtują nasz świat.

Storyboard Text

 • SPUTNIK I
 • WYŚCIG KOSMICZNY
 • APOLLO 11
 • Sputnik I jest nazwą radzieckiego satelity, wystrzelonego w 1959 roku. Był to pierwszy orbitujący satelita, jaki kiedykolwiek był uruchomiony i został uznany za wielki osiągnięty przez Sowietów. Jednak w związku z zimną wojną zwiększyła napięcia i obawy o radzieckim atakiem i ogólną dominację radziecką. Wzrosło także wysiłki Ameryki na rzecz usprawnienia programów kosmicznych.
 • Termin Space Race odnosi się do wysiłków i ulepszeń w technologiach kosmicznych zarówno po stronie Stanów Zjednoczonych, jak i radzieckich. Poprzez zainicjowanie zwiększonego finansowania i badań, obydwie kraje starały się wyprzedzać w wyścigu kosmicznym. Sowieci osiągnęliby uruchomienie pierwszego satelity w kosmos, Sputnik I.
 • Apollo 11 był misją kosmiczną prowadzoną przez Stany Zjednoczone, skutecznie oddając pierwszego człowieka na księżyc. Uruchomiony 20 lipca 1969 r. Lądowanie na Księżycu uznano za szczyt rasy kosmicznej. Przyczyniło się również do odprężenia, lub pokojowych chwil między sowieckimi i amerykańskimi pod względem ich relacji.
 • BRONIE NUKLEARNE
 • MAPA SŁÓW: PRZESTRZEŃ KOSMICZNA I WYŚCIG ZBROJEŃ
 • WYŚCIG ZBROJEŃ
 • ICBMS
 • Broń jądrowa reaguje z reakcjami jądrowymi i jest uważana za broń masowego rażenia. W 1945 r. Stany Zjednoczone spadły do ​​Japonii dwa bomby atomowe, a zarówno USA, jak i Związek Radziecki miały na celu gromadzenie zapasów i stworzenie jak największej liczby niszczycielskich broni. To również doprowadziło do realizacji wzajemnie zagwarantowanego zniszczenia.
 • Wyścig zbrojeń odnosi się do starań zarówno Związku Radzieckiego, jak i Stanów Zjednoczonych, aby zwiększyć i przyspieszyć swoje ramiona. W szczególności była to wyścig broni nuklearnej, która określała zimną wojnę. Wyścig w ramionach wzrastających doprowadził nawet do dalszego napięcia i lęku przed atakami jądrowymi i zagrożeniami między obiema narodami.
 • "ICBM" to skrót służący do opisywania międzykontynentalnych pocisków balistycznych lub pocisków, które mogłyby wystrzelić między jednym kontynentem a innym. Te rodzaje broni pomogły zwiększyć obawy, a także popychać zarówno Sowietów, jak i Amerykanów do zwiększenia ich obronności i broni.

Image Attributions

More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art